Ресторани Львова пройдуть сервіс-тести за німецьким зразком
Закладам ресторанного бізнесу Львова та Львівської області пропонують пройти добровільне сервіс-тестування на основі німецької асоціації готельно-ресторанного бізнесу «DEHOGA» з врахуванням галицьких традицій гостинності. За результатами тестів ресторани зможуть отримати спеціальні таблички (які зможуть розмістити при вході), які свідчать про високу якість сервісу.
Такий проект під назвою «Львівська гостинність» ініціює комітет туризму при Львівській торгово-промисловій палаті за підтримки «DEHOGA», Львівської міськради та партнерського проекту між львівською та Ляйпцизькою промисловою палатами (Німеччина).
Метою проекту «Львівська гостинність», кажуть його організатори, є підвищення якості послуг, які надають заклади харчування, наближення рівня ресторанних послуг до європейських стандартів.
Як розповів ресторатор, голова комітету з питань туризму при Львівській торгово-промисловій палаті Вардкес Арзуманян, обговорювати питання проведення тестування триває доволі давно.
«Але слова тестування і сертифікат лякають рестораторів… Сервіс-тести дадуть змогу визначити рівень обслуговування який є в закладі. Якщо рівень трохи недотягує, є можливість скористатись послугами тренінгів і семінарів, які організовують наші німецькі партнери. Якщо рівень сервісу в закладі високий, він отримає сертифікат у вигляді таблички, яку зможе прикріпити при вході до закладу. Табличка буде свідчити про високу якість обслуговування», – пояснив він.
Він зазначив: «Ми говоримо, що можна бути хорошим рестораном на тій чи іншій вулиці, але можна бути впізнаваним». Також, зі слів Вардкеса Арзуманяна, ресторани які отримають відповідні сертифікати за результатами тестування, зможуть увійти до міжнародних каталогів.
«Не Київ, не Одеса, а саме Львів, як ресторанна столиця України», – наголосив він.
Директор німецько-українського партнерського проекту у сфері економіки Фолькер Штьоцнер наголосив, що проект як мінімум має тривати впродовж трьох років, аби бути ефективним.
«Ми бачимо у вас великий потенціал в розвитку готельної та ресторанної справи і туризму», – сказав він про Львів.
Водночас гендиректор Асоціації «DEHOGA» (Бранденбург) Олаф Люке наголосив, що тестування проводитимуть за допомогою пар тестувальників, які вивчатимуть послуги закладу.
«Починається тестування з можливості забронювати столики по телефону. Далі гість підходить до ресторану – яке у них візуальне враження, як їх приймають, як вітаються, як обслуговують, чи подають всі карти меню, чи персонал надає якісь рекомендації, чи пропонує спеціальну страву закладу. Велику роль відіграє те, скільки часу доведеться чекати на замовлення, чи відповідною буде температура їжі, як проводиться розрахунок, як персонал прощається… Всі критерії служать тому, щоб скласти загальне враження. Зазначу, що за два дні у Львові я оглянув багато ресторанів, у них хороша якість», – сказав Олаф Люке.
Загалом, з його слів, тест містить 110 пунктів для перевірки.
Вардкес Арзуманян розповів, що в Україні діє на сьогодні доволі жорстка система оцінки якості закладів ресторанного бізнесу, мовляв, деяких «каверзних» пунктів не містить навіть німецька анкета тестів, наприклад, на який гудок візьме телефонну слухавку хтось з персоналу закладу.
Олаф Люке розповів також, що у Німеччині згадану систему сервіс-тестування запровадили близько 7 років том під назвою «Бранденбурзька гостинність». За цей час було протестовано близько 300 ресторанів з 1 300 в Бранденбурзькому регіоні.
В першу чергу, зі слів Олафа Люке, Львів має дбати про залучення польського туриста. «У вас зараз багато туристів з Польщі. Але ринок Польщі цільовий і для нас. Деякі заклади у нас мають 30%обороту з польських туристів», - пояснив він.
Реєстрація для участі у тестуванні, кажуть його організатори, почнеться уже найближчими днями на сайті newbiznet.com.ua. Участь тестуванні коштуватиме 120 євро – на організаційні видатки і виготовлення таблички. Проект співфінансуватиме німецька сторона.
Якщо заклад харчування, кажуть організатори, не пройде тестів, інформацію про його участь не розголошуватимуть, як і причини та зауваження до його роботи. Натомість він зможе отримати рекомендації щодо покращення роботи.
Як інформував ZAXID.NET, міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що для Львова цілком реальним є прийняти 10 млн туристів на рік.
Андрій Садовий розповів, що сьогодні Львів на одного мешканця має найбільше ресторанів і кафе в Україні – 1500 закладів громадського харчування.
«Цього нема в інших містах. Для туристів дуже важливо мати добрий сніданок, добрий обід, добру вечерю. Сьогодні ми працюємо з нашими польськими колегами щодо підвищення рівня сервісу і серед готельєрів, і серед рестораторів… Ми готові до планки 10 млн туристів. Але для цього треба багато працювати. Повинні бути атракції…», - сказав міський голова.