Росія не хоче виводити своїх миротворців з Придністров'я
Влада Росії вважає, що трансформація миротворчої місії у зоні безпеки на Дністрі не призведе до остаточного врегулювання Придністровського конфлікту і категорично проти виведення своїх миротворців з регіону.
Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ РФ за підсумками круглого столу «Реформа миротворчої місії в Придністров'ї», що відбувся в Брюсселі, передає Укрінформ.
«Мусимо констатувати, що деякі політичні сили в Європі, як і раніше, одержимі ідеєю трансформації миротворчої операції у Придністров'ї в якусь мирогарантійну місію. Основним мотивом політичних сил, виступаючих за трансформацію існуючої миротворчої місії, не є досягнення гарантій миру і стабільності на Дністрі, а прагнення за будь-яку ціну вивести російський миротворчий контингент із зони конфлікту, що не наблизить врегулювання Придністровського конфлікту», – заявили у відомстві.
Вперше про трансформацію миротворчої місії в місію цивільних спостерігачів під егідою ОБСЄ Молдова заявила у 2012 році.
Ідею переформатування миротворчої місії підтримали Україна, ОБСЄ, а також решта учасників переговорного процесу щодо Придністров'я. Проти цієї ідеї виступили Російська Федерація і представники Придністров'я.
Зазначимо, на початку 2012 року на одному з миротворчих постів у Зоні безпеки на Дністрі російським військовослужбовцем був смертельно поранений громадянин Молдови Вадим Писар. Розслідуванням трагічного інциденту займаються правоохоронні органи Росії.
Військова місія миротворців була створена 1992 року після закінчення озброєного конфлікту на Дністрі. До її складу входять представники Збройних сил РФ, Молдови, а також військові спостерігачі від України.