Росія закликала допустити представника посольства до затриманих на Луганщині спецпризначинців

СуспільствоОксана Руда, 25 травня 20152080

Російська сторона закликала, щоб доступ представника посольства Росії до Євгена Ерофєєва та Олександра Александрова був забезпечений в найкоротші терміни. Про це йдеться у заяві МЗС РФ.

«25 травня в МЗС Росії було запрошено Тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Р.Німчинського. Під час бесіди обговорювалася ситуація із затриманням на території України двох російських громадян Є. Єрофєєва і О. Александрова ...було підкреслено, що з першого дня їх затримання Посольство Росії в Україні домагається зустрічі з ними російського консула. Проте до цих пір ця проблема не вирішена», – йдеться у повідомленні російського відомства.

У заяві також зазначено, що українська влада політизує цю тему, некоректно використовуючи з цією метою засоби масової інформації.

«Російська сторона закликала, щоб доступ представника посольства Росії до Є. Ерофєєва і О. Александрова був забезпечений в найкоротші терміни», – наголосили в МЗС РФ.

Нагадаємо, радник глави Служби безпеки України Маркіян Лубківський повідомив, що станом на 18:00 22 травня, російська сторона офіційно не зверталась до органів досудового розслідування України з приводу організації зустрічі із військовослужбовцями ГРУ ГШ ЗС РФ капітаном Євгеном Єрофєєвим та сержантом Олександром Александровим.

Лубківський наголосив, що керуючись нормами міжнародного права, зокрема, Віденською конвенцією про консульські зносини від 1963 р., та укладеними з Російською Федерацією двосторонніми документами, зокрема консульською конвенцією від 1993 р., Служба безпеки за погодженням з МЗС України готова забезпечити доступ до утримуваних за рішенням суду під вартою громадян РФ, військовослужбовців ГРУ ГШ ЗС РФ капітана Єрофєєва та сержанта Александрова.

За його словами, в разі надходження такого звернення, воно буде розглянуте відповідно до вимог чинного законодавства та міжнародних зобов’язань України.

Нагадаємо, в суботу, 16 травня, під час штурму українських позицій в місті Щастя Луганської області в полон потрапили двоє спецназівців ГРУ ЗС Російської Федерації.

Російські військові отримали поранення і були доставлені до військового госпіталю в Києві.

Пізніше голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що полонені спецназівці будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за участь у терористичній діяльності так званої ЛНР.

У свою чергу Росія заперечує, що затримані є кадровими військовими, стверджуючи, що вони звільнилися з армії. При цьому колишній товариш по службі полоненого російського капітана спростував його звільнення з армії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук