САП готова надати Молдові докази злочинів Чауса для його екстрадиції
До теми
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) готова надати докази кримінального характеру злочинів судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якщо він буде просити політичного притулку в Молдові. Про це заявив керівник САП Назар Холодницький в ефірі телеканалу ICTV в неділю, 5 березня, передає «Інтерфакс-Україна».
«Можуть бути такі моменти, коли він буде мотивувати і просити політичного притулку, але все ж таки треба обґрунтувати, в чому його переслідують. У свою чергу, ми в разі надходження запиту з Молдови, готові надати всі докази, які підтверджують неполітичний характер його кримінального переслідування, які підтверджують суто кримінальний, корупційний характер скоєних злочинів. Тому від нас ніякої затримки не буде», - сказав Холодницький
Він нагадав, що Чауса затримали в Молдові і пояснив, що процедура затримання передбачена, тому що Чаусу обирається тимчасовий або адміністративний арешт. «Після того, як обирається цей запобіжний захід починається процедура екстрадиції. Тобто молдавська сторона вивчає всі надані матеріали і має право вимагати від України - у антикорупційного бюро і нашої прокуратури, додаткові матеріали в разі необхідності, і приймає рішення про видачу або невидачу правопорушника», - роз'яснив Холодницький.
Він підкреслив, що САП готовий сприяти процесу екстрадиції Чауса. «Ми готові в свою чергу сприятиме процесу, ми самі зацікавлені в його якнайшвидшій екстрадиції», - сказав Холодницький.
Як відомо, підозрюваний у хабарництві суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус здався правоохоронцям у Кишиневі. 2 березня детективи Національного антикорупційного бюро передали в Генпрокуратуру документи для екстрадиції Чауса з Молдови.
Нагадаємо, 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили Чауса при отриманні хабара у 150 тисяч доларів, він ховав гроші в банці. У вересні керівник САП Назар Холодницький заявив, що Чаус перебуває в анексованому Росією Криму. 11 листопада Інтерпол оголосив Чауса в міжнародний розшук.
10 лютого слідчий суддя Солом'янського райсуду Києва повернув детективам Антикорупційного бюро клопотання про спеціальне досудове розслідування щодо Чауса через нібито недоведення міжнародного розшуку, однак НАБУ планувало повторно домагатися заочного розслідування цієї справи.