САП перевірить, чи брали депутати «Слуги народу» хабарі за голосування
Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливої корупції нардепів 9-го скликання. 11 депутатів, які входять до парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. дол. за голосування на засіданні комітету проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості, повідомляє в середу, 23 жовтня, САП на сторінці в Facebook.
Дії депутатів кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Санкції цієї статті передбачають покарання у виді позбавлення волі на терміном до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування проводитимуть детективи НАБУ. Процесуальне керівництво здійснюватиме САП.
Володимир Зеленський на сторінці в Facebook заявив, що перевірку на поліграфі повинні пройти всі члени комітету.
«Вважаю, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні. Якщо цією перевіркою буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті, цими депутатами мають зайнятися антикорупційні органи», – повідомив Зеленський.
Нагадаємо, у вівторок, 22 жовтня, заступниця голови депутатської фракції партії «Слуга народу» (СН) Євгенія Кравчук повідомила, що депутатів можуть перевірити на поліграфі, але перед тим керівництво фракції зустрінеться з депутатам, щоб вислухати їхні позиції. Ідея з поліграфом виникла після того, як депутати на засіданні комітету «провалили» законопроект «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості».
19 жовтня Данило Гетманцев, депутат «Слуги народу» та член згаданого комітету, написав на сторінці Facebook, що за законопроект не вдалося проголосувати. Свої голоси «за» віддали представники франції «Голос», більшість «Слуги народу» проголосували або проти, або утрималися. Сам Гетманцев вважав таке рішення помилкою.