Сесійну залу Львівської міськради молодики із «Розвитку громади» штурмували двічі

Головні новини Львова 22.12Ірина Ващишин, Вікторія Іваскевич, 22 грудня 2016, 19:44 1916 2

У міських депутатів сесійний день 22 грудня став вимушеним вихідним. Сесію Львівської міськради сьогодні зривали двічі. Двері до зали ламали активісти ГО «Розвитку громади», які чомусь саме в такий спосіб вирішили підтримати мешканців Рясного.

Як відомо, у Рясному люди вже не перший тиждень обурюються з приводу встановлення сміттєпресувального обладнання. Та цей протест радо підхопив «Розвиток громади». Вони і привели пікетувальників до Ратуші.

Хоч починалося усе напередодні: два вечора поспіль частину вулиці Шевченка заблокували протестувальники. Вийшли висловитися проти сміттєпресувальної лінії, яку віднедавна почали споруджувати у Рясному.

Скаржаться, що їм у районі бракує лікарень, садочків та дитмайданчиків. А найменше вони хочуть, аби Рясне перетворили на промислову зону.

«Друга-третя година вночі вийти на балкон, з «Електрону», колишнього заводу, такий чорний дим валить від тої пластмаси. Вже не одноразово велася розмова за ту пластмасу, що тут палять. Нам обіцяли, що не будуть, а пластмасу палять. Як палили, так і палять, плюс літом горять торфи», ― поділилася мешканка Рясного Ольга.

Тож пікет на дорозі обіцяли до ранку четверга, а потім одразу на сесію.

І справді, допоки у Ратуші депутати реєструвалися, на площі з’явилось навіть два пікети ― стоматологів і мешканців Рясного. Але ці люди запевнили, що напередодні вони дороги не перекривали.

«Ми будемо використовувати весь арсенал законних інструментів, який в нас є. Ми будемо залучати до цього процесу обговорення авторитетні міжнародні екологічні організації, ми будемо просити підтримки і цим тиснути на депутатів, підтримку від Міністерства екології, різних екологічних служб», ― наголосила мешканка Білогорщі Наталя Кузьма.

Тим часом на площі перед Ратушею біля пікетувальників зібралася група підтримки із молодиків спортивної статури. А вже невдовзі усі вони з’явились біля сесійної зали та дружно почали ламатися у двері.

Біля трибуни обранців витіснили активісти «Розвитку громади». Мовляв, не дозволять будувати в Рясному сміттєсортувальної лінії. Роботу сесії зірвали.

«Сесія не зірвана, зараз голови фракцій повинні прийняти рішення і має відбутись голосування щодо сміттєсортувальної лінії, яка б, на нашу думку, не має встановлюватись в населеному пункті, а мала б встановлюватись, напевно, десь в полі», ― прокоментував нещодавній штурм активіст ГО «Розвиток громади» Роман Цигилик.

Проте ухвали про сміттєпресувальну лінію голови фракцій так і не напрацювали, і у сесійній залі знову був штурм. А засідання згодом перенесли на наступний тиждень.

«Негарно то все виглядає, бо ми збирались сьогодні приймати бюджет міста на наступний рік. А з іншого боку, тут потрібна чіткість. Чесно казати людям: плануємо робити сміттєсортувальну станцію чи не робимо», ― зауважив депутат Львівської міськради Іван Рудницький.

Пресувальна лінія буде і ніхто цього не приховує, кажуть посадовці у Ратуші. Обладнання зараз монтують, до роботи воно буде готове у січні і екології Рясного не зашкодить взагалі.

«Схема дуже проста: завезли сміття, відцідили воду. Наголошую, що це не інфільтрат, це вода, яка є в смітті. Вона буде накопичуватись в залізному баку, а звідти вивозитись машинами на очисні споруди. Всі заяви про те, що будуть стоки у землю, скид в каналізацію, що це є якась екологічна небезпека ― це є безпідставно і популістично», ― запевнив директор департаменту житлового господарства Сергій Бабак.

А щоб дійти компромісу із пікетувальниками, їх пообіцяли залучити до робочої групи, яка і буде вирішувати, що ж робити зі сміттям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук