Штайнмаєр відповів на критику своєї формули щодо Донбасу
До теми
- Нардеп Богдан Яременко пояснив, чому влада прагне якнайшвидше виконати Мінські угоди ZAXID.NET
-
Донбас – спільна відповідальність.
Чи зміниться політика України в Луганській і Донецькій областях? ZAXID.NET - Олена Пасевич: «Формула Штайнмаєра», яка поставить знак рівності між мною і дружиною «Мотороли» – неприпустима ZAXID.NET
- Україна погодила «формулу Штайнмаєра», – Зеленський ZAXID.NET
- Бойовики зірвали узгоджене в Мінську розведення сил в Золотому і Петрівському ZAXID.NET
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що його «формула» містить спробу спростити процес виконання Мінських угод і не була написана під впливом Росії. Про це він розповів в коментарі BBC.
«Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проекти, що мали бути імплементовані після Мінських угод, стали відомими... Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах. - Ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити», – сказав він.
При цьому німецький президент заперечує, що Росія сильно вплинула на зміст запропонованої ним формули. Відповідаючи на питання журналістів, про те якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова Петра Порошенка, що вона «написана» у Кремлі, президент Німеччини спочатку зазначив: «По-перше, я не розумію ваше питання».
Однак далі він розповів, як виникла ідея «формули».
«Таким чином аргумент (про російський вплив. - Ред.) мене дивує, оскільки був присутній один з представників тодішнього президента (Порошенка. - Ред.)», – зазначив він.
Штайнмаєр також висловив здивування невдоволенням українців у зв’язку з узгодженням даного документу.
Ймовірно, зазначає видання, Штайнмаєр міг помилитися з точною датою чи місцем перемовин, оскільки зустріч в нормандському форматі у Парижі за участі лідерів чотирьох держав та очільників МЗС пройшла 2 жовтня 2015 року, тобто чотири роки тому. А у жовтні 2016 року зустріч у такому форматі відбулася у Берліні й вона була останньою.
Раніше повідомлялося, що у понад 30 містах України люди зібралися на віче з вимогою не допустити капітуляції перед Росією на Донбасі.
Українська влада узгодила текст формули Штайнмайєра, яка у подальшому увійде до нового закону щодо статусу Донбасу.
Після цього у країні спалахнули акції протесту, учасники яких розглядають цей документ як капітуляцію перед РФ.