Скандалом хтось намагається здобути собі політичний капітал, – Кіраль
Один із розробників проекту індустріального парку прокоментував оголошення підозри меру Львова
До теми
Радник міського голови Львова, колишній народний депутат від «Самопомочі» Сергій Кіраль вважає, що оголошення прокурорами САП підозри Андрієві Садовому має політичне підґрунтя. Фахівець, який свого часу працював над питанням створення індустріального парку поблизу Львова, стверджує, що жодних порушень або зловживань у проекті немає. Про це він заявив у ефірі ZAXID.NET.
«Мені дуже прикро, що цим скандалом хтось намагається здобути собі політичний капітал. Місто давно вже могло створити щонайменше три тисячі робочих місць та отримувати, як ми це розраховували згідно із концепцією, по 50-60 млн грн щороку у формі податків та зборів. Натомість ми маємо чергову тяганину, яка, на відміну від того, що пропагується сьогоднішньою владою, відштовхує інвесторів, а не зацікавлює їх», – заявив він.
Сергій Кіраль переконаний, що через оголошення підозри меру міста та блокування будівництва індустріального парку репутаційних втрат зазнала насамперед держава.
«Згідно з моєю інформацією, компанія СТР (нідерландська компанія, один з найбільших індустріальних девелоперів Європи, - ред.) готує повідомлення для медіа щодо цієї ситуації. Вони навіть розглядали питання виходу з України та продажу цієї земельної ділянки, з якої місто вже отримало 50 млн грн. Компанія, котра знається на промисловій нерухомості та будує «під ключ» заводи та фабрики, нині зосереджує свою увагу на роботі на інших ринках», – наголосив Сергій Кіраль.
За його словами, конкурс щодо будівництва парку був проведений на законних підставах.
«Антикорупційні прокурори стверджують, що місто на чужій ділянці, державній, збудувало цей парк. Це неправда. Є ухвала 2013 року, де є докази того, що кадастрові номери земельної ділянки належать до земель міста Львова. На сьогодні вже виграні суди з Рясне-Руською, підписані і затверджені сесіями обох рад. Є відповідний меморандум, підписані акти. Те ж стосується й ціни продажу. Вона розрахована незалежним оцінювачем. Місто навіть не має права впливати на неї», – додав Сергій Кіраль.
Як писав ZAXID.NET, 21 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру Андрію Садовому по справі будівництва індустріального парку у Рясному. Йдеться про старе провадження, в межах якого правоохоронці кілька разів 2016 року проводили обшуки у міськраді Львова, а самого Андрія Садового у липні 2017 року викликали на допит у Генпрокуратуру.
У 2016 році, повідомляючи про цю справу, прокуратура заявила, що міськрада Львова задешево продала землю під цей індустріальний парк – за 52 млн грн, хоча, на думку прокурорів, ринкова ціна цієї ділянки становить 140 млн грн.
Один з найбільших індустріальних девелоперів Європи нідерландська компанія CTP у 2015 році перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім індустріальним парком площею понад 23 га у промисловій зоні Рясне-2. Відповідно до грошової оцінки, голландці заплатили за землю 52 млн грн і зобов'язались інвестувати в інфраструктуру парку 50 млн євро, залучити потужних виробників та створити понад 3000 нових робочих місць. Втім, будівництво індустріального парку поки так і не почалося через відкрите кримінальне провадження і через протести місцевих мешканців, які вважали що ця земля належить їм. У листопаді 2017 року Львівська міська рада підписала з місцевими мешканцями меморандум про порозуміння.
Наразі відомо, що наступного тижня Вищий антикорупційний суд за поданням прокуратури має обирати запобіжний захід меру Андрію Садовому. Спеціалізована антикорупційна прокуратура клопотатиме перед судом про заставу у 50 млн грн без можливості арешту.
Підозру оголосили також Сергієві Коровайнику, який раніше обіймав посаду керівника управління земельних ресурсів ЛМР.