Мешканці Соснівки і надалі проти об'єднання з Червоноградом. Вимагають власну ОТГ замість адміністративного підпорядкування місту. Хочуть створити власну територіальну громаду з навколишніми селами. Вже навіть подали пакет документів до обласної адміністрації. Однак там ухвалювати рішення не поспішають.
Ця історія почалася ще на початку 2016 року. Саме тоді соснівчани дізналися про добровільне об'єднання громад. Тож вирішили створити свою, об'єднавшись із навколишніми селами. Тож заявили: треба від'єднуватися від Червоноградської міської ради.
«За чотири дні ми опитали 2650 мешканців. З того, що ми опитали, 95% мешканців були за об'єднання без Червонограда. 40 років ми в підпорядкуванні Червонограда. Завжди місто Соснівка фінансувалося за залишковим принципом», — пригадує представниця ініціативної групи Віра Савіцька.
У цій ОТГ мали б бути Соснівка, а ще села Межиріччя, Волсвин, Городище та Сілець. Загалом це — орієнтовно 20 тисяч людей.
«Доходи маємо зібрати в межах 100 млн, видатки наші — в межах 77. Тобто префіцит або ми кажемо баланс — залишається 23 мільйони, які можна для бюджету розвитку витратити. Найбільша частина прибутку наразі до нас будуть надходити або надходять зараз у районний бюджет із наших шахт», — додає Межирічанський сільський голова Іван Сироїд.
Такої ж думки й мешканці Соснівки: із навколишніми селами порозуміння знайшли, тамтешні депутати проголосували за об'єднання.
Щоправда, процес створення ОТГ затягнувся: один із аргументів обласних управлінців — шахти можуть зачинитися. Тож наповнювати бюджет буде нічим. Але й тут соснівчани вже придумали рішення. Запевняють, тоді шукатимуть інвесторів для промислових проектів.
«Коли закривається шахта, у нас тут вже є кілька шахт, які закрилися. Лишається дуже хороший майданчик для того, щоби відкрити нове підприємство. Із залізнодорожнім під'єднанням, з високовольтними підстанціями, де є вода, газ, водовідведення», — розповідає приватний підприємець Мар'ян Гавалко.
В обласній адміністрації кажуть, що заперечень проти добровільного об'єднання громад не мають. Однак соснівчани вже подавали проект міжвідомчій комісії, але тоді отримали відмову.
«Вже вони подавалися на висновок обласної адміністрації на відповідність Конституції та законам України, проте вони отримали негативний висновок. У зв’язку із тим, що профільне юридичне управління в підготовлених документах знайшло низку помилок, відповідно, позитивного висновку від ОДА тут в принципі не могло бути», — пояснює т.в.о. директора департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда.
В області запевняють, що документи скерували майбутній ОТГ для доопрацювання.