США оголосили про вихід зі всесвітнього договору ООН про міграцію
У суботу, 2 грудня, США заявили про відмову від участі в глобальному договорі про міграцію, тому що він «не відповідає інтересам країни».
Про це заявили у постійному представництві США при ООН.
«Нью-Йоркська декларація містить безліч положень, які не відповідають політиці США в галузі міграції і біженців, а також принципам адміністрації Трампа», - сказано в заяві.
У заяві наголошується, що США приєдналися до декларації в момент, коли пост президента країни займав Барак Обама. За словами постійної представниці США при ООН Ніккі Гейлі, США мають намір самі визначати свою міграційну політику, зокрема, як контролювати кордон і кому буде дозволено в'їжджати в країну. Також Гейлі запевнила, що США продовжать допомагати мігрантам і біженцям в усьому світі.
Заява пролунала напередодні триденної конференції з приводу цього пакту, що має відкритися 3 грудня в Мексиці. На ній мають обговорити рекомендації для завершення процесу укладення пакту.
У вересні 2016 року США заявили про готовність взяти участь в цьому договорі. Тоді ж Сполучені Штати приєдналися до Нью-Йоркської декларації щодо біженців, у якій сказано, що в 2018 році всі 193 країни - члени ООН - приймуть договір про управління потоками міграції та заходи щодо біженців.
Наразі в пакті беруть участь 193 держави-члени ООН, які 2016 року на сесії Генеральної асамблеї ООН ухвалили Нью-Йоркську декларацію про біженців і мігрантів. Цим не обов’язковим до виконання документом держави-учасниці взяли на себе зобов’язання розробити новий підхід до міграції і ставлення до біженців і 2018 року ухвалити ухвалити остаточний всесвітній пакт про міграцію.