Стали відомі детальні причини відкликання російських офіцерів з СЦКК

Російські офіцери, які входять до Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), покинуть територію України у вівторок, 19 грудня, повідомило міністерство закордонних справ Росії.

В своєму повідомленні МЗС Росії звинуватило українську сторону в тому, що через її дії Росія змушена відкликати своїх представників зі складу СЦКК.

«В порушення домовленостей президентів Росії та України щодо створення та розміщення СЦКК українська сторона свідомо створювала для наших військовослужбовців, які входять до його складу, напружену морально-психологічну обстановку, чинила перешкоди для виконання ними своїх службових обов'язків. Зокрема, російським офіцерам обмежувався доступ до лінії зіткнення, перевірки несення служби на спільних спостережних пунктах, розгорнутих на підконтрольній Україні території. Справа доходила до заборон на спілкування з місцевим населенням. Мали місце випадки зневажливого ставлення українських військовослужбовців до своїх російських колег. До того ж, з 1 січня 2018 року, Київ планує ввести новий порядок в'їзду і перебування громадян Росії на своїй території, відповідно до якого вони повинні будуть завчасно повідомляти свої докладні персональні дані українській владі. Ця норма не відповідає положенням угоди між урядами Росії і України про безвізові поїздки громадян РФ та України від 16 січня 1997 року та є неприйнятною для російських військовослужбовців», – йдеться у повідомленні російського міністерства закордонних справ.

В МЗС Росії також підтвердили, що сповістили про відкликання своїх офіцерів з СЦКК зарубіжних партнерів і поклали відповідальність за це на Україну.

Вперше про намір Росії відкликати своїх офіцерів зі складу СЦКК стало відомо зі звіту місії ОБСЄ від 15 грудня. У зв’язку з відкликанням росіян українська сторона очікує посилення провокацій у зоні проведення АТО.

СЦКК почав діяти на Донбасі у вересні 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук