Стали відомі збитки «човників» від нових митних правил на кордоні

Через обмеження для українців підприємці прикордонних магазинів у Польщі втратили від 60 до 90% клієнтів

Стали відомі збитки  «човників» від нових митних правил на кордоні
Прикордонні підприємства Польщі були орієнтовані здебільшого на українських покупців

За даними Міністерства фінансів Польщі, майже вдвічі зменшилися обсяги закуплених товарів, які українці намагалися вивезти до України, порівняно з аналогічним періодом у 2017 році. Про це 1 березня повідомили журналісти програми «Секретні матеріали» на 1+1.

«Загальний обсяг документів tax free, які українці повернули за закуплені у Польщі товари у січні 2017 становить 214 тис. чеків, а у 2018 році 113 тис.», – повідомили у Міністерстві фінансів журналістам.

Причиною зменшення закупівлі товарів стали нові митні правила для українців, які почали діяти від початку 2018 року. Тепер щоб безмитно провезти в Україну товар на суму до 500 євро, між виїздом з України і поверненням має пройти не менше 24 годин, а повторно виїхати за кордон можна не раніше, ніж через 72 години (три доби) після часу в'їзду в Україну. Норму запровадили для боротьби з контрабандою «човників». У ДФС вважають, що запровадивши норму про перебування закордоном не менше 24 годин, «човниковий» бізнес просто втратить сенс, а як наслідок – на кордоні зникнуть черги.

Запис програми «Секретні матеріали» про бізнес «човників» на телеканалі «1+1»

Раніше так звані «човники» могли за добу сім разів перетнути кордон, натомість зараз можуть це зробити тільки раз на три дні.

«Якщо тенденція збережеться, то у 2018 році бюджет України додатково отримає до 7 мільярдів гривень податків», – повідомляють журналісти.

Керівник всеукраїнської асоціації імпортерів м'яса Василь Король додає, що люди, які заробляли на ввезені товарів з Польщі, міркували так: «От якщо піду на роботу, то платитиму податки, а так можу сидіти на біржі, отримувати дотації від держави за рахунок комунальних послуг і заробляти собі [з перевезення товарів з Польщі]».

Про різке зменшення покупців з України повідомляють і польські підприємці. Згідно з інформацією власника польського складу побутової хімії, до запровадження нових правил українці купували 60% продукції у прикордонних магазинах.

«Тепер ми будемо перелаштовуватися на поляків», – зазначає підприємець.

У деяких підприємців, які продають продукти харчування, закупівля зменшилися на 90%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук