Журналісти показали, кому вигідні протести проти митних правил на кордоні

Блокувальники влаштовують акції для польського телебачення і співпрацюють з митниками

Організатор блокування дороги на українсько-польському кордоні Володимир Васьків

Журналісти програми «Секретні матеріали» на телеканалі «1+1» показали як працюють блокувальники польського кордону, які вже кілька разів влаштовували акції протесту проти змін у митних правилах, що ускладнюють так званий «човниковий бізнес». Про деталі блокування медіа розповіли у програмі 1 березня.

Йдеться про нові митні правила для українців, які почали діяти від 2018 року. Раніше так звані «човники» могли за добу сім разів перетнути кордон, натомість зараз можуть це зробити тільки раз на три дні. Норму запровадили для боротьби з контрабандою. У ДФС вважають, що запровадивши норму про перебування закордоном не менше 24 годин, «човниковий» бізнес просто втратить сенс, а як наслідок – на кордоні зникнуть черги.

Бізнес на контрабанді дійсно почав зазнавати збитків. За даними Міністерства фінансів Польщі, тільки у січні вдвічі зменшилися обсяги закуплених товарів, які українці намагалися вивезти до України, порівняно з аналогічним періодом у 2017 році. Через збитки, мешканці прикордонних регіонів вже кілька разів блокували українсько-польський кордон і вимагали скасування цих норм.

«На кордоні «харчувалися» не одне покоління українців, це і митники, і СБУ, і прокурори, тому що тут завжди був так званий «чорний нал», – вважає керівник всеукраїнської асоціації імпортерів м'яса Василь Король.

Журналісти, зокрема, показали, що блокувальники виходять на дорогу за кілька хвилин до прибуття журналістів і розходяться відразу після від'їзду відеокамер. На відео також зафіксували, як організатор мітингу люб'язно розмовляє по телефону з начальником зміни митного посту.

«За мить до приїзду камери на переході з’явилися десятки мітингувальників і організатор мітингу Володимир Васьків на їх фоні розповідає головному польському каналу про приниження українців. Як тільки усі камери зникли, зникли і мітингувальники, – розповідають журналісти. – Після коментарів організатор мітингу Володимир Васьків пішов на доповідь до начальника митного поста «Шегині»…».

У коментарі «Секретним матеріалам» голова львівської ОДА Олег Синютка додав, що контрабанда на кордоні – це цілеспрямована системна робота, за якою стоять хабарники, які мають величезні доходи і зацікавлені в тому, щоб система поборів працювала.

«Польські бізнесмени також дуже зацікавлені у тому, щоб не було такого закону. Наприклад, у Перемишлі нема багато людей, нема фабрик, заводів, багато виїжджають звідти. А як українці приїжджають, то дуже допомагають місту своїми закупами», – пояснив українським медіа польський журналіст.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук