Стати святим Миколаєм
Суспільство

Стати святим Миколаєм

На свята українці дарують подарунки незнайомцям та займаються благодійністю

Ольга Перехрест, 12 грудня 2015 1223 0

Зимові свята є чудовою нагодою для того, щоби зробити подарунок – навіть тому, кого ти не знаєш особисто. Як писав англійський письменник Чарльз Діккенс у своєму оповіданні «Різдвяна пісня»: «Я завжди чекав цих днів як найкращих у році. Це радісний час – дні милосердя, доброти, всепрощення».

Цього року у Львові (та не лише) відбудеться чимало соціальних акцій, спрямованих на те, щоби зробити свято для тих, хто його потребує. ZAXID.NET зробив добірку таких ініціатив, до яких ви можете долучитись або підтримати.

Різдво під час АТО

День святого Миколая, Новий Рік, Різдво – це все родинні свята. Натомість чимало українських дітей втратили своїх батьків через воєнні дії на Сході. Чиїсь сім’ї були вимушені переїхати з рідних міст. Але це не має позбавити дітей свята, вважає директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

Майже 100 дітей зі сходу України приїдуть до Львова на Різдво (фото: Press-центр)

22 січня в приміщенні Обласного центру народної творчості відбудеться святкування Різдва для дітей, батьки яких загинули під час АТО. Для них проводитимуть різноманітні ігри та майстер-класи (від малювання до прикрашання пряничних будиночків). Кожна дитина (а їх буде 30 – з родин львівських військових) отримає подарунок від святого Миколая.

Окрім цього, в грудні та січні департамент культури влаштовує свято для дітей зі сходу України. В грудні на Львівщині святкуватимуть день святого Миколая 40 дітей з родин переселенців. А вже в січні, на Різдво, зі Сходу мають приїхати близько сотні дітей. Як розповіла Христина Береговська, цих дітей прийматимуть родини зі Львова та навколишніх сіл. Діти проведуть тут майже тиждень.

Серйозні бородаті IT-Миколаї

Напередодні зимових свят львівські ІТ-компанії та їхні працівники об’єднують свої зусилля, щоби допомогти дітям. Проект «ІТ-Миколай» вражає масштабом своєї допомоги. ІТшники не зупиняються на іграшках чи солодощах – вони четвертий рік поспіль збирають гроші на закупівлю медичного обладнання для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Вперше акція відбулась в 2012 році. Тоді вдалося зібрати 262 тис. грн. – та ще 115 тис. грн. протягом року. За словами координаторки проекту Ксенії Мединської, вони і не сподівались, що зможуть зібрати таку суму.

Цьогорічна мета – 431 тис. грн. На ці гроші мають закупити 5 надточних мікроскопів та мобільну рентген-установку. Як каже Ксенія Мединська, це те, чого не може дозволити собі лікарня.

Збір коштів відбувається кількома шляхами. По-перше – участь у флешмобі. Працівникам сфери ІТ пропонують перерахувати свою денну зарплату на користь благодійного фонду «Крила надії» та передати естафету трьом своїм колегам. Цей флешмоб поширюють у соціальних мережах під хештегом ‪#‎ITMykolaypocketchallenge.

Львівські ІТшники влаштували флешмоб, щоби віддати свою зарплату за один день
(фото: ІТ-Миколай
)

«Еквівалент одноденної зарплати - це наші кишенькові витрати. У всіх вони різні, у всіх не настільки критичні, усім без них можна обійтися. Суть челенджу полягає в тому, аби відмовитися від них цього місяця аби Миколай був серйозним бородатим дядьком і приніс поважні і притаманні його бородатому статусу подарунки для дуже хворих діток», - пишуть організатори на сторінці проекту.

По-друге, у 25 львівських офісах ІТ-компаній були встановлені скриньки для збору пожертв. По-третє, всі охочих закликають просто перерахувати гроші благодійному фонду. Також в рамках акції влаштовуються різноманітні благодійні аукціони та вечірки.

Львівські ІТшники щороку збирають кілька сот тисяч гривень на потреби дитячої лікарні (фото: ІТ-Миколай)

Станом на 4 грудня завдяки «ІТ-Миколаю» на рахунку благодійного фонду «Крила Надії» вже було 138 975,63 грн.

Таку ефективність передсвяткового краудфандингу Ксенія Мединська пояснює просто – мовляв, ІТшників просто багато.

«ІТ - це не лише програмування та добра зарплата, це перш за все, велика спільнота. Нас багато, ми знайомі між собою і можемо швидко поширювати інформацію. До речі, до акції долучаються не лише ІТшники», - розповідає Ксенія.

Робити добро разом з новою поліцією Львова

У Львові до благодійного проекту, який присвячений дню святого Миколая, вирішили долучити нову патрульну поліцію. Благодійна акція «TOYдень (саме TOYдень, щоб робити добро)» має на меті зібрати кошти на подарунки для мешканців львівського геріатричного центру з нагоди свята Миколая.

На свято запросили львівських поліцейських, які мають в неформальній атмосфері розповісти дітям про те, що таке поліція та яка її місія. Також поліцейські, разом із дітьми та їхніми батьками, візьмуть участь у майстер-класах з виробництва новорічних іграшок.

Організатори акції TOYдень запросили поліцейських на майстер-класи з виготовлення новорічних іграшок (фото: TOYдень)

За словами однієї з організаторок акції Юлії Лопушанської, поліція охоче погодилась взяти участь в події. За словами Юлії, в мабутньому до таких акцій планують залучати медиків, пожежників та інші соціально важливі професії.

В рамках акції відбуватиметься благодійний збір коштів для людей, які проживають у Львівському Геріатричному пансіонаті. Окрім звичайних пожертв, гості свята зможуть купити різноманітні вироби ручної роботи від молодих майстрів - 25% виручених коштів піде на благодійність.

Відсвяткувати день Миколая разом з поліцейськими та допомогти мешканцям будинку престарілих можна буде 20 грудня у Першій Львівській Медіатеці на вулиці Мулярській 2А.

Миколай про тебе не забуде

Цього року вже в 15-й раз поспіль відбудеться благочинна акція «Миколай про тебе не забуде», яку організовує МГО «Академія Української Молоді» спільно з навчальними закладами, громадськими організаціями та спільнотами Львова. На меті стоїть зібрати та роздати подарунки (солодощі, іграшки, книжки, канцтовари) для соціально незахищених дітей. 

Вперше така акція пройшла у Львові ще у 2001 році, та відтоді проводиться щорічно по всій Україні. Минулого року у Львові подарунки отримали 3000 дітей. Участь в акції взяло близько 500 волонтерів.

Волонтери, що працюють на Фабриці святого Миколая, приймають подарунки для дітей
(фото: газета "День")

Цього року акція почнеться 14 грудня у приміщенні Українського католицького університету. Там працюватиме Фабрика святого Миколая, де волонтери збиратимуть подарунки для дітей.

«Учасником акції може стати кожен охочий у зручний для себе спосіб: волонтери - працюють на Фабриці святого Миколая, розносять подарунки дітям, меценати - надають пожертви та подарунки для діток, партнерські організації та спільноти - організовують збір подарунків в навчальних закладах, релігійних громадах, перевізники - волонтери та партнерські організації, які можуть надати транспортні послуги для перевезення волонтерів та подарунків», - кажуть організатори.

Цього року помічники святого Миколая традиційно завітають до дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також до дітей, чиї батьки учасники або загинули в зоні АТО.

Подарунки для дітей прийматимуть до 17 грудня в Українському католицькому університеті за адресою вул Хуторівка, 35-а.

333 таємних Миколаї

Традиція «таємного Санти» (або в українському варіанті - «таємного Миколая») відома у всьому світі. Друзі чи колеги пишуть свої імена на папірцях, перемішують їх і потім наосліп витягують ім’я того, кому цього року вони даруватимуть різдвяно-новорічний подарунок. Це зменшує кількість витрат, які були би невідворотними, якби треба було купити з десяток подарунків для всіх – а також додає елемент гри та несподіванки. Зізнаємось – редакція ZAXID.NET також влаштувала цього року розіграш «таємних Миколаїв».

Українцям пропонують дарувати на свята книжки та водночас жертвувати гроші на благодійність
(фото: Аround the world in 80 books)

Подібну акцію вирішила влаштувати цього року українська інтернет-книгарня «Всі книги». Суть їхнього «Книжкового Санти» полягає в наступному:

  • Ви реєструєтесь для участі в акції;
  • вносите на рахунок необхідну суму (від 100 до 300 грн);
  • заповнюєте анкету з вашими літературними зацікавленнями.
  • Книгарня перемішує імена учасників – окремо для кожної категорії, відповідно до суми внеску.
  • Учасник отримує ім’я свого підопічного та список книжок, які йому подобаються.
  • Далі треба обрати книгу зі спеціальної новорічної добірки, а книгарня надішле її в якості подарунка.

«Ідею організувати Книжкового Санту виношували давно, бо маємо подібну практику всередині нашого офісу вже кілька років. Дуже хочеться, щоб люди дарували один одному більше книг, новорічно-різдвяні свята - чудовий привід», - розповів ZAXID.NET координатор проекту Андрій Капранов.

Книгарня вже має 333 зареєстрованих «книжкових Сант», третина з них вже підтвердила свою участь, переказавши гроші. Більшість учасників акції – кияни, але є й мешканці Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Чернівців, Харкова, Кіровограда, Черкас, Одеси, Рівного, Житомира, Запоріжжя, Хмельницького, Полтави та Херсона.

За словами Андрія Капранова, список, з якого книгарня пропонує обрати подарунок для свого підопічного, складається з переважно з бестселерів та книг, які радили додати до підбірки самі учасники «Книжкового Санти». Але вибір книг не обмежується лише цим переліком – учасники можуть обирати будь-яку з тих книг, що є на сайті. 

Гроші, які складуть різницю між вартістю куплених книжок та сумою, яку внесли учасники акції, книгарня перерахує дитячому притулку.

Святий Миколай приходить через Twitter

Два роки тому серед українських користувачів соціальної мережі Twitter з'явилась ідея влаштувати обмін подарунками напередодні дня святого Миколая. Акцію назвали #ТвіМиколай. Формат такої ініціативи є типовим для всіх «таємних Миколаїв»: заповнюєш анкету, організатори жеребкуванням визначають твого підопічного – і ти відправляєш йому подарунок.

Такі подарунки можна отримати від ТвіМиколая (фото: Олександра Сосніна)

Як розповіла ZAXID.NET одна з авторок ідеї львівська архітекторка Ольга Супрун, формат та деталі акції всі зацікавлені користувачі Twitter’а вигадували разом. Згодом склався оргкомітет, який зараз складається з двох осіб – Петра Литвина з Білої Церкви та Олени Шиян з Одеси.

Минулого року організатори запровадили благодійний внесок. Кожен учасник мав перерахувати 20 грн (хоча організатори зазначають, що нікого не обмежують в щедрості). Тоді вдалося зібрати 2,5 тисячі гривень, які передали благодійному фонду «Таблеточки», який допомагає онкохворим дітям.

«Гроші йдуть на потреби дітей, бо це дитяче свято», - каже організаторка акції Олена Шиян.

Цього року команда ТвіМиколая працює разом з громадською організацією «Свіжа Кров», яка займається створенням служби крові в Україні та популяризацією донорства. Зібрані гроші – а це 4000 грн – були передані відділенню переливання крові Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», розповів ZAXID.NET голова ГО «Свіжа Кров» Валентин Десятник.

Цього року користувачі Twitter'а збирали гроші для відділення переливання крові Охматдита (фото: "Свіжа кров")

«Новорічні свята - чудовий час, коли казка оживає і найзаповітніші мрії стають реальними. Давайте завершувати на високій добрій ноті рік, що відходить у минуле. Відкривайте серця, допомагайте тим, кому потрібна ваша допомога і будьте щасливими», - каже Валентин Десятник.

***

Працівники медіахолдингу ТРК Люкс, до якого входить ZAXID.NET, також стали святими Миколаями. Діти з Нагуєвицької школи-інтернату написали листи до святого Миколая, які потрапили до нас. Цього року зі 120 листів зі школи-інтернату у ТРК «Люкс» отримали 35. Разом із Мальтійською службою допомоги та студентським товариством «Обнова» ми постарались втілити дитячі мрії. Адже святий Миколай приходить до кожного.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук