Стелу Монумента слави у Львові не вдалось знести і з другого разу
У ніч з четерга на п’ятницю на вулиці Стрийській у Львові підрядникам з другої спроби не вдалось демонтували 30-метрову стелу Монумента слави. Роботи продовжать у ніч на суботу, 2 березня.
Працівники компанії «Промальтбуд», які є підрядниками у ФОП Хома Роман Володимирович, понад шість годин намагались повалити найвищу частину конструкції на землю. Для цього відбійним молотком збивали бетон, а болгаркою надрізали арматуру та інші металеві частини. Втім, цього було не достатньо, щоб знести стелу.
«Там є всередині металева основа, до неї важко дістатись. Саме цим і займаються хлопці. Вона не дає впасти споруді. Ми її ще не бачимо, видно лише краї. Якісь двотаврові швелери разом зварені. Повністю ми їх не бачимо, бо вони в споруді», – прокоментував промисловий альпініст компанії Андрій Маруніч.
Стелу мали повалити за допомогою лебідки, але з’ясувалось, що її потужності не вистачило, як і робочої довжини танкового тросу. Тож працівники вибивали конструкцію вже по боках. За шість годин роботи стела все ж не звалилась. Застосувати важку техніку підрядники не можуть, мовляв, є загроза падіння конструкції на неї.
Спостерігали за роботою представники Добровольчого руху ОУН, які у лютому минулого року збили напис «Переможцям над нацизмом», що був на Монументі слави.
«Ми проїжджали повз, побачили що його демонтовують і вирішили поспостерігати за цим історичним моментом, адже ми його чекали вже досить давно», – сказав представник руху Антон Петрівський.
Це вже друга спроба у підрядників повалити пілон. Першого разу – у ніч з середи на четвер зробити це також не вдалося. Складність полягає у тому, що працівники не мають документації, в якій би йшлося про матеріали 30-метрової конструкції.
Нагадаємо, у 2017 році була створена комісія, яка провела обстеження монументу і визнала 30-метровий пілон аварійним. А наприкінці лютого минулого року Львівська мерія ухвалила рішення демонтувати аварійний 30-метровий пілон Монумента слави на вул. Стрийській. П'ять барельєфів із 30-метрової стели перенесли до музею «Територія терору». Музейники ще вирішують, що з ними робити. Меморіал «Монумент бойової слави Радянських Збройних Сил» відкрили у 1970 році. Ансамбль меморіалу, окрім 30-метрової стели, складався з бетонної композиції з фігурами воїнів та алегоричних фігур радянського воїна і «Батьківщини-матері».