<

Студенти оголосили бойкот Ользі Загульській

У Львівському університеті створили «коридор ганьби» викладачці, яка підтримує сепаратистів

Студенти географічного факультету Львівського національного університету оголосили бойкот викладачці Ользі Загульській, яка у своєму блозі та на сторінці у Facebook відкрито підтримує сепаратистів, що воюють на Донбасі.

У вівторок, 24 лютого, перед лекцією доцента Загульської студенти створили «коридор ганьби», яким викладачка мала б пройти до аудиторії. Підтримати акцію прийшли студенти різних курсів, хоча у цьому семестрі Ольга Загульська читає лекції тільки у четвертокурсників. Однак на пару вона так і не з’явилася.

«Нам хотілося показати свою незгоду з тим, що у нашому університеті працює викладачка, яка має проросійську позицію, підтримує ЛНР та ДНР», – розповів ZAXID.NET першокурсник географічного факультету Богдан.

Студенти спробували зателефонувати до Ольги Загульської. Вона підняла слухавку, але не захотіла говорити з ними. Частина студентів чекали на викладачку до закінчення пари. Пізніше, за їх словами, Загульська прийшла у корпус університету, однак в аудиторію, де мала б відбутися її лекція, та на свою кафедру так і не заходила. Очевидно, боялася потрапити на очі студентам.

«Ми всі є студентами цього факультету. Ми – ті, хто сповідував славні традиції під час Революції Гідності. Ми маємо свою позицію, яку ми не висловлюємо  у соціальних мережах, а прийшли сюди для того, щоб сказати людині в обличчя, як ми до неї ставимося. У нас є інша думка і ми не будемо рахуватися з такими людьми як вона», – наголосив один з організаторів акції протесту Олег Веклин, який є аспірантом на географічному факультеті.

За його словами, студенти влаштують подібну акцію у п’ятницю, 27 лютого, коли Ольга Загульська матиме пару.

Декан географічного факультету Володимир Біланюк розповів ZAXID.NET, що раніше підстав для  звільнення Загульської не було, але сьогодні вона не з’явилася на роботі. Якщо вона прогуляла пару без поважних причин, то це загрожує їй доганою. Якщо ж таке повториться, то, можливо, і звільненням. Крім того, у деканаті враховуватимуть думку студентів, які не мають бажання відвідувати її пари. 

«Зараз я чекаю на студентів, думаю, що вони відмовляться від занять, які веде Ольга Богданівна. На факультеті знайдуться фахівці, які не на нижчому рівні викладатимуть ті предмети, які вона викладає», – наголосив декан.

Він розповів, що ініціює засідання кафедри фізичної географії, де вона працює, та порушить питання про те, щоб замінити Ольгу Загульську. «Думаю, що рішення кафедри буде однозначним», – натякнув Володимир Біланюк.

Після цього декан зателефонував до Ольги Загульської, щоб запитати, чому вона прогулює роботу. З’ясувалося, що вона боїться ходити на пари без адвоката. Після цього вона кинула слухавку.

Звідки у викладачки університету гроші на адвоката, який у наш час є недешевим задоволенням, для декана факультету залишається загадкою.

Не вдалося поспілкуватися з Ольгою Загульською у телефонному режимі і кореспонденту ZAXID.NET.

Нагадаємо, працівники Служби безпеки України перевірили блог Ольги Загульської, дали юридичну оцінку, однак складу злочину у її дописах не виявили. Мовляв, закликів до повалення конституційного ладу та захоплення влади там нема, а право на власну думку й погляди гарантоване кожному громадянину держави Конституцією України. Тому законних підстав для звільнення Ольги Загульської до того моменту, поки вона справно читала лекції не було.

Однак після публікації нашої статті у соцмережах виникла широка дискусія про межі свободи слова і про те, чи може бути педагогом у вищому навчальному закладі людина з такими політичними вподобаннями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук