Суд повернув будівлю Гостинного двору у Києві державі

Гостинний двір у Києві на Подолі

Апеляційний господарський суд Києва розірвав договір про оренду Гостиного двору на столичному Подолі, укладений київським відділенням Фонду держмайна (ФДМ) з компанією Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство «Укрреставрація». Суд прийняв рішення 28 лютого, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з ним, пам'ятник архітектури повернутий в комунальну власність. Фонд держмайна також повинен відшкодувати збитки по Гостинному двору, приблизна сума яких становить 150 млн грн.

Як зазначається, договір оренди був укладений ще 18 березня 1994 року, і відповідно до нього орендар брав на себе повну відповідальність за збереження цієї пам'ятки архітектури. Однак, згідно з актом обстеження від 10 грудня 2015 року був встановлено, що ніяких будівельних робіт на орендованому об'єкті не проводилося.

Фонд направив на адресу відповідача пропозицію про дострокове розірвання договору оренди, яке було повернуто з відміткою відділення поштового зв'язку у зв'язку із закінченням встановленого терміну зберігання. У березні 2016 року регіональне відділення Фонду держмайна у Києві звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору, укладеного з «Укрреставрацією».

Підставою для пред'явлення позову стало невиконання орендарем своїх зобов'язань щодо збереження пам'ятки і утриманню її в належному стані, чим створено загрозу його руйнування. ФДМ просив суд зобов'язати орендаря повернути йому державне нерухоме майно.

Прокуратура Києва внесла апеляційну скаргу на це рішення, яка була задоволена в повному обсязі. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції й ухвалив нове, яким розірвав договір оренди і зобов'язав приватну структуру повернути державі будівлю Гостиного двору.

Нагадаємо, 2011 року в Києві почався потужний рух за збереження будівлі. Активісти утворили сквот всередині будівлі, проводили культурні заходи, запрошуючи громадськість. Після місяців активної діяльності їх побили і вигнали, але активісти через суди домоглися заборони на будівництво. 15 грудня 2015 року «Укрреставрація» погодилася законсервувати будівлю Гостиного двору. 22 грудня 2015 року Кабінет Міністрів підтримав рішення суду про визнання Гостиного двору пам'яткою архітектури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук