Судді КСУ просили про самовідвід перед голосуванням щодо антикорупційної реформи
Заяви судді писали через сумнів щодо власної неупередженості, однак самі ж проголосували за відмову у їх задоволенні
13 із 15 суддів Конституційного суду, серед яких був і голова КСУ Олександр Тупицький, писали заяви про самовідвід перед скандальним голосуванням за визнання неконституційною частини антикорупційного законодавства. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».
Судді писали заяви, бо мали сумнів щодо власної неупередженості та об’єктивності через ймовірний конфлікт інтересів. Вони пояснили, що перебувають в полі зору НАЗК або НАБУ, а «окремі положення законодавства є предметом контролю в зазначеній справі».
Однак пізніше Велика палата КСУ, куди входять ті ж судді, розглянула заяви, але не побачила конфлікт інтересів та відмовила всім 13 суддям у самовідводі.
Заяву про самовідвід, зокрема, написав голова Конституційного суду Олександр Тупицький та суддя-доповідач Ігор Сліденко, а також судді Городовенко, Завгородня, Касмінін, Колісник, Кривенко, Лемак, Литвинов, Мойсик, Первомайський, Сас та Філюк.
Журналісти з’ясували, що 27 жовтня 2020 року суд розглянув справу про антикорупційне законодавство та виніс рішення лише за один день.
Крім того, КСУ ухвалив відповідне рішення, не дочекавшись відповідей з експертними висновками. З’ясувалося, суддя-доповідач Ігор Сліденко надіслав відповідні листи, в тому числі до чотирьох наукових установ – серед яких Києво-Могилянська академія, але відповіді не отримав. Університет також заперечив інформацію, що отримували звернення від КСУ в цій справі.
Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Таке рішення підтримали 11 суддів КСУ.
Скандальне рішення суд ухвалив за поданням 47 народних депутатів від партії «Опозиційна платформа – за життя» і депутатської групи «За майбутнє».