Торік прокуратура Львівщини виявила 50 випадків незаконного виділення землі під мобільні "вишки"
У січні 2008 року прокуратура Франківського району м. Львова під час проведення перевірки з’ясувала, що на підставі договору, укладеного між Національним університетом "Львівська політехніка" та ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем." від 01.09.2004 р., про надання послуг із зберігання та обслуговування базової станції стільникового зв’язку, на будівлі гуртожитку університету було встановлено базову станцію стільникового зв’язку вказаного оператора. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.
Прокурор встановив, що зміст договору свідчить про те, що укладено його з метою приховання договору найму (оренди), який не міг бути укладений з огляду на норми Законів України "Про оренду державного та комунального майна" та "Про приватизацію державного майна". З урахуванням викладеного, з метою захисту прав студентів університету та інтересів держави, прокурор Франківського району м. Львова пред’явив позов у Господарський суд Львівської області в інтересах регіонального відділення Фонду Державного майна України у Львівській області та Міністерства освіти і науки України про визнання недійсним вказаного договору та, в подальшому, демонтаж базової станції стільникового зв’язку.
Загалом під час перевірок в 2007 році органи прокуратури Львівської області виявили понад 50 фактів незаконного надання службовими особами органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування земельних ділянок для розташування базових станцій стільникового зв’язку. З метою усунення вказаних порушень, органами прокуратури принесено 13 протестів, внесено 15 приписів, 14 подань, пред’явлено 3 позовні заяви, винесено 37 постанов про порушення проваджень про адміністративні правопорушення та 6 постанов про порушення дисциплінарних проваджень, а також складено 1 протокол про вчинення корупційного діяння. Всього, за наслідками розгляду вказаних документів прокурорського реагування, до різних видів відповідальності було притягнуто 45 службових осіб.
Перелік об’єктів державної і комунальної власності, які забороняється надавати в оренду, визначається ч. 2 ст. 4 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", а також п. "б" ч. 2 ст. 5 Закону України "Про приватизацію державного майна". Зокрема, до їх числа віднесено об’єкти освіти, фізичної культури, спорту і науки, що фінансуються з державного бюджету.