У БПП анонсували початок переатестації суддів через два тижні

Першими переатестацію мають пройти близько 100 суддів, у яких закінчується 5-річний термін перебування на посаді

У БПП анонсували початок переатестації суддів через два тижні
Народний депутат Руслан Князевич

Процес переатестації суддів почнеться з 15 лютого. Про це у вівторок, 2 лютого, повідомив голова комітету з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради, депутат від БПП Руслан Князевич, представляючи законопроект змін до Конституції в частині правосуддя, поінформувало «Дзеркало тижня».

«Процес переатестації почнеться через два тижні і почнеться він не відповідно до змін до Конституції, а відповідно до закону про забезпечення права на справедливий суд. А в змінах до Конституції є посилання на цей закон. Переатестація почнеться з перевірки відповідності займаній посаді близько 100 суддів, у яких закінчується 5-річний термін перебування на посаді. Після цього буде планова переатестація у всіх судах», – сказав Князевич.

«Нам тільки потрібно зараз невідкладно внести зміни про перенесення терміну переатестації суддів Верховного суду та вищих судів, оскільки, відповідно до закону, ці терміни вже закінчилися. Як тільки ми внесемо цю зміну, ми зможемо говорити, що в цьому році, починаючи з лютого, процес переатестації вищих судів буде завершено», – додав голова профільного комітету ВРУ.

Як інформував ZAXID.NET, 2 лютого Верховна Рада прийняла 244 за голосами основу президентський законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя.

Напередодні Конституційний суд визнав відповідним нормам статей 157 і 158 Основного закону доопрацьований президентський проект закону про внесення змін до Конституції в частині правосуддя.

Законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності і, наприклад, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації. Законопроект також зберігає за Верховною Радою право відправляти у відставку генпрокурора. Остаточно закон про внесення змін до Конституції приймається на наступній сесії конституційною більшістю голосів (не менше 300).

Нагадаємо, в Україні працюють понад 8 тис. суддів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук