У Києві відбулася акція проти ухвалення законопроекту «Про мирні зібрання»

У Києві активісти виступили проти спеціального закону про мирні зібрання

На Майдані Незалежності у Києві у суботу, 8 жовтня, активісти низки громадських організацій коаліції «Ні — поліцейській державі» провели акцію проти ухвалення законопроекту № 3587 про мирні протести, повідомило Громадське.

Під час акції, активісти розіграли мирне зібрання і продемонстрували, як поліція буде розганяти таке зібрання у разі ухвалення законопроекту. Акція завершилася «побитими протестуючими», які тримали плакати з написами «Жертва 3587».

«Серед головних небезпек цього законопроекту – узаконення силових розгонів мітингувальників, подібно до того, як діяв «Беркут» на Майдані», – зазначила представниця «Фундації регіональних ініціатив» Наталія Криницька.

За її словами, норма законопроекту, за якою пропонується повідомляти про мирне зібрання за дві доби, дає владі час, щоб заборонити акцію у судовому порядку.

На думку активістів, наразі в Україні не потрібно приймати жодного спецзакону про мирні зібрання.

Подібні акції планують провести у 14 містах України.

Розкритикував законопроект і народний депутат Ігор Луценко. За його словами, завдяки ньому поліція зможе отримати повноваження щодо управління мирними зібраннями: сама буде вирішувати чи є вони мирними чи ні.

«Найбільш брутальне порушення свободи мирних зібрань 30 листопада 2013 року збурило всенародне повстання. Свобода зібрань – це одна з найфундаментальніших свобод українців. Сьогодні ми бачимо спробу реваншу щодо тих змін, котрі хотів Майдан та декларує наша нинішня влада», – сказав народний депутат під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 6 жовтня.

Він зазначив, що завдяки запропонованому законопроекту буде дуже легко регулювати будь-які зібрання, аж до їхньої повної заборони.

Верховна Рада може розглянути новий проект закону «Про мирні зібрання» в жовтні-листопаді поточного року. Законопроект №3587 – вже 12-й в історії України варіант спеціального закону про мирні зібрання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук