У Києві відновлять роботу громадського транспорту
У МОЗ спершу заявили, що це неможливо, а потім передумали
Київ ухвалив рішення відновити роботу громадського транспорту, незважаючи на позицію міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Рішення ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у суботу, 23 травня, йдеться на сайті КМДА.
«Ми врахували зміну показників для послаблення протиепідемічних заходів. У столиці загальна кількість нових випадків Covid-19 за останні сім днів на 100 тис. населення становить менш ніж 12 осіб, а саме 11,7%», – повідомив перший заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський.
Зокрема, з 12:00 години суботи у столиці відновить роботу наземний пасажирський транспорт;
- з 23 травня почнуть працювати магазини площею до 1000 кв. м.,
- з 25 травня метро відновить перевезення пасажирів,
- з 25 травня відновлять проведення сільськогосподарських ярмарків.
Зазначається, що регулярні пасажирські перевезення автомобільним та електричним транспортом (трамвай, тролейбус) у міському сполученні відновлюються під час перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння.
«Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з Covid-19, становить менш ніж 50%, а саме – 35%. Середня кількість тестувань методом ПЛР становить понад 12 осіб на 100 тис. населення протягом останніх семи днів, а саме 37,7. Тому ухвалено рішення про перехід до другого етапу ослаблення протиепідемічних обмежень з дотриманням усіх норм і регламентів», – зазначили в КМДА.
Крім того, в КМДА зазначили, що в столиці продовжує діяти масочний режим, тому пасажирів у транспорт будуть допускати тільки за наявності засобів індивідуального захисту. Також маска буде необхідна під час візитів у магазин і на ярмарки.
У той же час, на ранковому брифінгу в суботу очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що показник захворюваності на 100 тис. населення в столиці становить 15. Так, за словами міністра, пом'якшення карантину в Києві наразі неможливе, інформує «Українська правда».
Міністр зазначив, що у середу Кабміном була прийнята постанова щодо продовження карантину до 22 червня, яка передбачає декілька етапів виходу з карантину, а також запровадження так званого адаптивного карантину, тобто різного для різних областей.
Однією з ознак адаптивного карантину є інцидентість – кількість нових хворих за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Цей показник встановлений на рівні 12.
Доповнено: Дещо пізніше Степанов у Facebook заявив, що, згідно з новими даними, Київ може переходити на другий етап виходу з карантину.
«Гарна новина для киян. Нещодавно мені надійшли нові дані щодо показників готовності регіонів до послаблень карантину», – написав він.
За словами міністра, рівень захворюваності по місту Київ зараз становить 11.7 на 100 тисяч населення при нормі 12. Це означає, що Київ може переходити на другий етап виходу з карантину. Далі – справа за рішенням міської комісії ТЕБ та НС».
Міністр нагадав, що таблиця показників для послаблення протиепідемічних заходів оновлюватиметься кожного дня.
Степанов додав, що у п'ятницю його заступник, головний санітарний лікар Віктор Ляшко мав зустріч з Київським метрополітеном.
«Працівники відповідально поставились до організації безпечного перевезення під час епідемії коронавірусу. Розробили дистанційні розмітки, закупили термометри та захисні щитки для співробітників, а також забезпечили станції інформаційними матеріалами та відеороликами про Covid-19», – написав він.