У Криму ув’язнений українець перерізав вени, протестуючи проти етапування до РФ

Ув'язнений Лугін був засуджений на півострові ще до окупації

В окупованому Криму засуджений громадянин України Андрій Лугін перерізав собі вени. Про це повідомив правозахисний «Центр інформації про права людини».

У коментарі правозахисникам юрист Віталій Набухотний з посиланням на дружину засудженого Ірину розповів, що Лугін завдав собі ушкоджень на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію російської Мордовії і відсутності належного медичного лікування.

Юрист зазначив, що 24 квітня Лугін в знак протесту проти переміщення оголосив сухе голодування.

За його словами, крім Лугіна, в подібній ситуації опинився інший українець Юрій Михайлов, він також був тимчасово повернуто в розпорядження слідчого ізолятора Сімферополя з території РФ. Михайлов також оголосив сухе голодування на знак протесту проти етапування.

Переміщення двох українців у розпорядження виправних колоній на території РФ планувалося сьогодні, 26 квітня.

Як раніше повідомляв ZAXID.NET, засуджений в Криму українець, якого планують етапувати для відбування покарання в РФ, оголосив сухе голодування. Лугін відмовляється визнавати себе громадянином Росії і вимагає негайно вирішити питання його передачі на материкову Україну.

Лугін був засуджений до довічного ув’язнення у 2010 році вироком Апеляційного суду АРК. Рішення набуло чинності в 2012 році за визначенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Також 17 березня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перемістила 12 осіб із пенітенціарних установ окупованого Криму на материкову частину України. Переміщення було здійснене шляхом використання ad hoc механізму, який раніше було запропоновано омбудсманом України.

Переговори про переміщення українських засуджених на материкову Україну велись між офісами омбудсменів України та Росії більше двох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук