У Львові створять громадські ради при управліннях міськради

СуспільствоІрина Скіць, 31 березня 20162850

Депутати Львівської міської ради затвердили типове положення про громадську раду при управліннях мерії. За відповідну ухвалу на засіданні 31 березня проголосувало 37 депутатів.

Як йдеться в ухвалі, громадські ради будуть створені при профільних управліннях міської ради. До неї мали б увійти громадські активісти, які займаються тією ж сферою, що і управління міськради.

Після обговорення документу депутати прибрали з нього норму про те, керівники управлінь призначають не більше ніж 49% членів громадської ради.

Так само вилучили норму про максимальну кількість членів громадської ради. За новим проектом членів громадської ради може бути необмежена кількість.

За словами директора «Інституту міста» Олексія Кобзарева, який займався розробкою положення,  громадські ради можуть створюватись двома способами.

«Це може бути ініціатива зверху, коли начальник управління розуміє, що йому потрібен дорадчий глос і ініціюватиме створення ради. Також можливо, коли громадські активісти захочуть створити раду при якомусь управлінні. Тоді потрібна ініціатива щонайменше п'яти громадських організацій»,- пояснив він.

Нагадаємо, раніше група активістів на чолі з Рустамом Курбановим зірвали громадське обговорення проекту затвердженого положення. Після цього активісти розробили свій альтернативний проект положення про громадську раду при органах Львівської міської ради. Відмінність положення розробленого активістами у тому, що пропонувалось створити одну громадську раду при міській ради, яка б контролювала роботу як депутатів так і виконавчих органів. Однак українське законодавство не передбачає створення при органі місцевого самоврядування громадської ради. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук