У Львові є два російські театри, - представник Муніципального театру
У Львові є два офіційно зареєстровані російських театри - російський драматичний театр російського товариства ім.Пушкіна та російський драматичний театр «Арбат». У Муніципальному театрі з 2008 року російський театр не існує.
Про це у коментарі ZAXID.NET повідомила художній керівник Муніципального театру у Львові Людмила Колосович, на запитання про те, як ставляться актори до відновлення російського театру, який колись був у приміщенні Муніципального.
За її словами, вперше про звернення до міського голови та голови ЛОДА про відновлення російського театру у Львові почула від журналістів.
«Я не знала цієї інформації. Вперше про відновлення почула від журналістів. Учора «залізла» в Інтернет і дізналася, що у Львові існує два російські театри - російський драматичний театр російського товариства ім.Пушкіна та російський драматичний театр «Арбат». Вони є офіційно зареєстровані, – зазначила Лариса Колосович. - У нас (в приміщені Муніципального театру, – ред.) не з 2007 року немає російського театру, а давніше. Я спілкувалася з директором (Муніципального театру – ред.) і він зазначив, що за радянських часів був російський театр, тому що тоді всі розмовляли російською, зокрема й армія. Після того, як наша армія стала українською, театр також став українським».
Нагадаємо, у 1953-2007 роках теперішній Муніципальний театр був Львівським російським драматичним театром Прикарпатського військового округу; Драматичним театром Західного Оперативного командування м. Львів.
«Я в цьому театрі працюю сьомий рік. Пам’ятаю, як ще 2005 року, репертуар театру складався із українських та російських вистав. На російськомовні вистави приходило мало людей, осіб з 20. Після того, як армія нас ліквідувала 2007 року, і міська рада взяла нас до себе, то йшла мова про те, щоб цей театр був україномовним, так ми й розвивалися в цьому напрямі. Щодо наших молодих акторів, на яких тримається увесь репертуар театру, які є його надією і майбутнім, то вони не володіють російською мовою взагалі», - зазначила художній керівник театру.
Також вона розповіла, що до того, як театр став муніципальним, ним мало цікавились: театр мав господарські проблеми – тік дах, не було коштів на ремонт. «Російському товариству не було діла до театру, чому вони тоді не хотіли його реставрувати?» - риторично запитує Людмила Колосович.
За її словами, для того, щоб створити російський театр, треба набрати курс молодих російськомовних акторів, і не у Львові, а в Києві; навчити їх, дати у Львові житло… «таким чином міг би тут зародитися російський театр. Тому що повноцінну трупу із акторів, які залишилися від колишнього російського театру, не сформуєш».
За ці три роки, за словами Людмили Колосович, як існує Муніципальний театр, вдалося зробити чимало: нові вистави, перекрили дах, зробили ремонт у глядацькій частині, у фойє, закулісній частині, ремонти в гримерках. Театр організовує власний театральний фестиваль «Ні, я жива, я буду вічно жити!». А ще 2,5 місяці тому театрали пропонували присвоїти їхньому театру ім’я Лесі Українки.
Також додамо, що вчора з проханням про відновлення російського драматичного театру звернулися, зокрема художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук.
До слова, «Театр у кошику» немає свого приміщення, натомість у кінотеатрі ім. Миколайчука пустує приміщення.