У Львові збудують притулок для тварин з готелем і крематорієм
Відео до теми
Комплексний притулок для тварин збудують у Львові в районі промзони Рясне-1 (вул. Шевченка-вул.Брюховецька) на території близько 4 га. Таке будівництво може обійтись орієнтовно у 70 млн грн і триватиме 2-3 роки.
Ділянка, де планують збудувати притулок, окреслюється територією 150 на 250 метрів. Більш конкретні межі визначить проект землеустрою, який замовлятимуть найближчим часом. На проектування притулку на сесії Львівської міськради 12 липня було виділено 700 тис. грн, з них 30 тис. грн - на проект землеустрою.
«До 3-ох тижнів ми маємо узгодити все зі зоозахисними організаціями та організаціями на тендер, де обов’язково маємо прописати всі необхідні функції, які має виконувати даний притулок. Це буде не тільки притулок, він має виконувати і комерційну функцію, щоб мати певний відсоток рентабельності», - розповів начальник управління житлового господарства Львівської міської ради Юрій Голець.
Притулок заплановано побудувати у формі комплексного закладу. Тут, окрім притулку на 500 собак та 100 котів, зокрема агресивних, буде ветеринарна клініка, ветаптека, зооринок, крематорій для тварин, готель для тварин, а також конференц-зал, де проводитимуть різноманітні заходи для підвищення рівня свідомості населення щодо правильного та гуманного поводження з тваринами.
За приклад чиновники планують взяти подібний притулок у Вроцлаві, де на 5 га землі розміщено 500 собак та 200 котів. Тож перед підготовкою технічного завдання на тендер з вибору проектанта заплановано виїзд робочої групи у Вроцлав.
«Той комплекс, який ми хочемо відвідати у Вроцлаві, обійшовся у близько 73 млн грн. Говорити про те, чи буде наш дешевший чи дорожчий, можна буде тільки після того, як буде зведений кошторис», - розповів Юрій Голець.
Щодо джерел фінансування, то за його словами, у міськради є лист-підтримка від Міністерства екології та природних ресурсів України, яке оголосило про те, що фінансуватиме такі роботи. «Тому ми вже підготували листа, ще чекаємо на копії відповідних ухвал і надішлемо в міністерство, щоб наступного року планували кошти на будівництво притулку у Львові. Також за підтримки громадських організацій і нашого управління інвестицій плануємо залучати грантові кошти або кошти від іноземних спонсорів, так як це було зроблено у Вроцлаві», - розповів Юрій Голець.
Працюватиме у майбутньому притулку близько 15 осіб. За словами ветеринарного лікаря Львівської міської ради Олега Юзьківа, тварин спочатку відловлюватимуть, доставлятимуть у притулок, де митимуть, дегельмінтизуватимуть (очищення від бліх, - ред.), вакцинуватимуть, стерилізуватимуть і каструватимуть. Після цього безпечних тварин тавруватимуть і або шукатимуть їм господарів, або відпускатимуть на волю, де вони вже не зможуть розмножуватись. У притулку будуть залишати агресивних та хворих тварин.
«Звучали голоси, що притулок буде крематорієм – розширеною гицлярнею. Ми оптимістично дивимось на це питання. Ми обіцяємо робити все, щоб будівництво притулку і функціонування було максимально прозорим для громадськості», - зазначив член Західноукраїнського товариства захисту тварин Юрій Микитюк.
Нагадаємо, депутати Львівської міської ради 12 липня на сесії виділили 700 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації будівництва муніципального притулку для безпритульних тварин. До того часу депутати тричі відмовлялися голосувати за це питання. 22 березня депутати не захотіли голосувати за проект ухвали, одним з пунктів якої було виділення 700 тис. грн на будівництво муніципального притулку для безпритульних тварин у Львові (передусім на проект відведення земельної ділянки та розробку проектно-кошторисної документації).