У Мін’юсті розповіли про кількість військовополонених з країн Центральної Азії
Громадянство військовополоненого ніяким чином не впливає на його правовий статус
![У Мін’юсті розповіли про кількість військовополонених з країн Центральної Азії У Мін’юсті розповіли про кількість військовополонених з країн Центральної Азії](https://zaxid.net/resources/photos/news/202501/1602734.jpg?20250129123304&fit=cover&w=755&h=425&q=10)
З початку повномасштабного вторгнення українські військові взяли в полон близько 30 громадян країн Центральної Азії. Про це у вівторок, 28 січня, повідомило «Радіо Свобода» з посиланням на слова міністра юстиції України Ольги Стефанішиної.
Стефанішина розповіла, що інформація про громадянство військовополонених частіше встановлюють з їхніх слів, оскільки документів, які б його підтверджували, в більшості немає.
При цьому у Мін'юсті наголосили, що військовополонені, які перебувають в українських таборах утримання, незалежно від громадянства, мають однаковий правовий статус. Це закріплено як у міжнародних, так і національних нормативно-правових актах.
«Громадянство військовополоненого, у тому числі подвійне, ніяким чином не впливає на його правовий статус», – додала Стефанішина.
Нагадаємо, 16 січня повідомляли, що Росія заманила близько 100 індійців пропозиціями роботи або освіти, але пізніше примусила служити в армії та воювати проти України.
Росіяни заманюють на війну в Україну й громадян інших країн. У листопаді 2024 року стало відомо, що окупанти залучають на війну єменців, обіцяючи забезпечити їх високооплачуваною роботою, однак замість цього їх відправляють на фронт в Україну.
У травні 2024 року повідомляли, що Росія значно активізувала свою кампанію з набору іноземних найманців для війни проти України. Йдеться про найманців з центральної Африки, зокрема ― Руанди, Бурунді, Конго та Уганди.