У список на обмін внесли донецького фермера, який здав бойовикам військових ЗСУ
Суд відпустив Миколу Бутрименка з-під варти під особисте зобов’язання
Донецького фермера Миколу Бутрименка, який видав ДНР у 2014 році українських військових, внесли до списку на обмін полоненими між Україною та бойовиками. Про це стало відомо 26 грудня під час підготовчого засідання Оріхівського районного суду Запорізької області, що повторно слухає справу Буртименка після апеляції. За клопотанням прокуратури підозрюваному також змінили запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання.
«Клопотання обґрунтоване тим, що учасники Тристоронньої контактної групи з обміну полонених на виконання Мінських угод і домовленостей у "нормандському форматі" про "обмін всіх на всіх" досягли домовленості про включення Бутрименка у список на обмін. Наскільки розумію, прокурор поїхав до Маріупольського СІЗО, і сьогодні або завтра Бутрименка заберуть співробітники Служби безпеки. Тобто він не поїде сам додому – буде скерований працівниками СБУ до місця збору всіх, і будуть чекати, коли буде старт на обмін», – цитує «Радіо Свобода» адвокатку потерпілих Олену Яркіну.
Наразі справу проти Бутрименка не закрито: він залишається у статусі обвинуваченого. Наступне засідання суду у його справі призначили на 15 січня – він має або прибути до суду особисто, або брати участь у засіданні в режимі відеоконференції.
Як інформував ZAXID.NET, 16 травня 2019 року Куйбишевський районний суд Запорізької області визнав Миколу Бутрименка винним у фінансуванні тероризму і засудив до 8 років ув’язнення. Оскільки він перебуває у попередньому ув’язненні з 1 червня 2016 року, то, за так званим «законом Савченко», зможе вийти на волю уже через рік.
За даними слідства, Бутрименко у 2014 році повідомив бойовикам про українських спецпризначенців біля Сніжного, після чого їх обстріляли і 10 із них загинули. Прокуратура і постраждалі подали апеляцію на вирок Бутрименку, оскільки суд першої інстанції відкинув статтю щодо тероризму. За інформацією свідків, Бутрименко не лише здав українських військових, а й сам був зі зброєю. 27 вересня колегія суддів Запорізького апеляційного суду вирішила повернути справу Миколи Бутрименка суду першої інстанції для повторного розгляду.
Додамо, що Україна і бойовики домовилися про обмін полонених за принципом «всіх встановлених на всіх встановлених» до кінця року. Україна може отримати від бойовиків кількох військових, журналістів, активістів і цивільних жителів. Також ЗМІ повідомляли, що для обміну бойовикам видадуть екс-«беркутівців», обвинувачених у розстрілах під час Революції Гідності. Проте, за словами адвоката Валентина Рибина, пізніше Україна викреслила їх зі списку на обмін.