У США спецпрокурор завершив розслідування про втручання Росії у вибори президента
Доповідь про ймовірний вплив росіян передали генеральному прокуророві
Спецпрокурор США, екс-голова Федерального бюро розслідувань Роберт Мюллер завершив розслідування ймовірного втручання Росії у вибори американського президента 2016 року. Про це в п'ятницю, 22 березня, повідомили в Міністерстві юстиції США, передає LB.uа з посиланням на DW.
Мюллер передав доповідь за підсумками роботи слідчої групи американському генпрокурору Вільяму Барру. Тепер Барру, який вже почав ознайомлюватися з доповіддю, потрібно ухвалити рішення щодо того, якою мірою оприлюднити зміст документів громадськості.
Офіційна процедура, зокрема, не вимагає обов'язкового звіту перед Конгресом США. Барр раніше стверджував, що на підставі висновків Мюллера підготує власну доповідь, в якій підсумовує основні тези.
Водночас генпрокурор вже повідомив низці законодавців у Конгресі США про отримання паперів від Мюллера.
Водночас повідомляє CNN з посиланням на власні джерела, звіт спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо розслідування справи про «втручання Росії» в американські президентські вибори не містить нових обвинувальних висновків. Тому сини і зять президента США Дональда Трампа опиняються поза небезпекою на тлі завершення розслідування по «російській справі».
Американські спецслужби прийшли висновку, що Росія втрутилася у президентські перегони 2016 року, намагаючись обернути результати виборів на користь Дональда Трампа. Росія заперечує втручання у вибори.
У липні 2018 року президент США визнав особисту відповідальність президента РФ Володимира Путіна за втручання в президентські вибори 2016 року. Вже 20 липня засновник і керівник найбільшої у світі соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг підтвердив, що Росія намагалася втручатися у виборчий процес у США 2015-2016 роках за допомогою його соцмережі.
Того ж року Міністерство юстиції США офіційно звинуватило 12 громадян Росії «в скоєнні злочинів, спрямованих на втручання в президентські вибори в США». Мін'юст стверджує, що росіяни брали участь у зломі комп'ютерів Національного комітету Демократичної партії США, а також кібератаці на штаб передвиборчої кампанії кандидата від демократів Гілларі Клінтон.
Також екс-голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт в суді визнав змову зі російським агентом Костянтином Килимником у питанні незаконного впливу на свідків у справі про втручання Москви у вибори в США у 2016 році. Сам Килимник був звинувачений прокурорами в тому, що він використовувався як канал зв’язку з російськими спецслужбами.
Під час процесу Манафорт вибачився перед судом за свої дії і просив про помилування, проте отримав обвинувальний вирок.