У Вірменії розпалася правляча коаліція

Лідера вірменських протестів Нікола Пашиняна висунули на пост прем’єр-міністра

СвітВолодимир Пиріг, 25 квітня 20183080

Вірменська революційна федерація «Дашнакцутюн» заявила про вихід з угоди про коаліційне партнерство з правлячою Республіканської партією.

«З огляду на ситуацію, що склалася, заявляємо про припинення нашої участі в політичній коаліції. Національні Збори (парламент) мають обрати прем'єр-міністра, що користується довірою народу», – заявила партія в середу, 25 квітня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Згідно із заявою, сформований новим прем'єром уряд повинен розробити програму, метою якої має стати розрядка внутрішньополітичної напруженості, подолання політичної кризи, гарантування вирішення накопичених проблем, підготовка і проведення позачергових парламентських виборів із забезпеченням повноцінних демократичних умов.

Після парламентських виборів в квітні 2017 року правляча Республіканська партія отримала абсолютну більшість у Національних зборах Вірменії – 58 місць, «Дашнакцутюн» – 7 місць. Останній, згідно з коаліційною угодою, належали три міністерські портфелі. Опозиційні сили – партія «Царукян» (Процвітаюча Вірменія) – 31 місце, «Елк» (Вихід), на чолі з лідером фракції Ніколом Пашиняном – 9 місць.

Для обрання прем'єр-міністра в парламенті необхідно набрати 53 голоси.

Разом з тим «Елк» вже висунула кандидатуру Пашиняна на пост прем’єр-міністра Вірменії, про що вона заявила в середу, 25 квітня.

Зазначимо, після переходу Вірменії до парламентської форми правління, головним в державі вважається прем’єр-міністр, а президент країни виконує виключно церемоніальні функції. Протести спалахнули після того, як екс-президента країни Сержа Саргсяна висунули, а згодом і обрали на пост прем’єр-міністра. Та під тиском протестувальників він подав у відставку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук