У Жовкві презентували атлас про історію та ландшафт міста

У Жовкві презентували атлас про історію та ландшафт міста

У міжнародний день пам’яток і визначних місць, 18 квітня, у Жовківському замку презентували видання «Атлас українських історичних міст. Том 3: Жовква», видане українською та англійською мовами, повідомили у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації.

«Третій том видання «Атлас українських історичних міст», присвячений Жовкві, складається з описової частини – нарису історії міста, а також містить репродукції історичних планів та видів міста і карти-реконструкції, що на основі сучасної наукової інформації відтворюють міський ландшафт минулого», – розповіла тимчасово виконуюча обов’язки директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Львівські науковці уклали історичний атлас про урбаністичний розвиток Жовкви

За її словами, уявлення про містобудівний розвиток доповнюють види міста, а авторські карти-реконструкції містять наукову інформацію саме про сакральні споруди, фортифікації, археологічні пам’ятки. У нарисі про історію міста основний акцент зробили на історико-урбаністичному аспекті його розвитку.

Зазначимо, атлас підготували у Львівському відділенні Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Перші два томи видання були присвячені Львову і Києву.

Нагадаємо, у 2014 році Україна долучилася до загальноєвропейського наукового проекту з публікації атласів історичних міст, який нараховує уже понад 500 томів, присвячених містам Великобританії, Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Чехії, Польщі, Румунії та інших країн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук