Україна хоче продати 10 зенітно-ракетних комплексів в Африку
Україна планує забезпечити в 2010-2011 роках постачання на Африканський континент 10-ти модернізованих зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-125-2Д.
Як повідомило Інтерфакс-Україна джерело в українському ОПК, до березня 2011 року африканському замовнику, ім'я якого не розголошується, буде надано чотири комплекси. Постачання ЗРК буде забезпечено в рамках реалізації контракту, укладеного в 2008 році дочірнім підприємством держкомпанії "Укрспецекспорт" - ДП "Укроборонсервіс".
"Реалізацію контракту розпочато у вересні", - повідомив він.
До кінця 2011 року, за даними джерела, на Африканський континент заплановано надати ще шість комплексів. Імена замовників також не озвучують.
Співрозмовник агентства також не виключив можливості постачань модернізованих ЗРК С-125-2Д українським Збройним силам у перспективі.
ЗРК С-125 (експортний варіант - ЗРК С-125 "Печора"-ред.) створено НВО "Алмаз" (РФ) за часів колишнього СРСР і, за оцінками фахівців, має великий модернізаційний потенціал.
Розробником української модернізованої версії комплексу - ЗРК С-125-2Д виступило ВАТ "Науково-виробниче підприємство "Аеротехніка-МЛТ" (Київська обл.).
Українська версія ЗРК С-125-2Д оснащена цифровою кабіною управління УНК-2Д, сучасним приймально-передавальним пристроєм, модернізованої запусковою установкою. Замінено розроблені в радянський період РЛС, системи управління, що надало можливість підвищити ефективність виконуваних завдань і вдвічі скоротити розрахунок.
До складу комплексу входять 1 РЛС, кабіна управління і чотири запускові установки (ПУ), на кожній з яких розміщено чотири ракети в готовому до запуску положенні (комплект має 16 боєготових зенітно-керованих ракет і 32 - для перезарядження). За даними компанії, до 2012 року кількість ПУ залежатиме від побажань замовника. Також планується оснащення комплексу РЛС із фазованими антенними гратами, а також модернізація зенітно-керованих ракет (ЗУР).
За неофіційною інформацією, дальність виявлення ЗРК С-125-2Д цілі типу "бойовий літак" на висоті 7 км становить не менше 100 км, мінімальна/максимальна висота ураження - 20 м/21 км, максимальний курсовий параметр мети - 24 км, горизонтальна дальність до дальньої межі зони ураження - 27 км, похила дальність до дальньої межі зони ураження - 37 км (± 5 км).
Згідно з деякими експертними оцінками, у радянський період постачання ЗРК С-125 "Печора" було здійснено 36-ти іноземним замовникам. Водночас понад тридцять з них продовжують експлуатувати варіанти, придатні для модернізації.
Окрім України, свої модернізовані версії ЗРК С-125 на світовий ринок сьогодні також просувають РФ і Польща.