Україна має всі шанси в майбутньому стати членом НАТО, – Саркозі
Україна має всі шанси в майбутньому стати членом НАТО. Таку ж можливість має і Грузія. Про це 21 листопада заявив Президент Франції Ніколя Саркозі.
«Для того, щоб Україна увійшла до НАТО, необхідно, щоб ця країна врегулювала свої внутрішні проблеми. Як вам відомо, населення України абсолютно по-різному ставиться до ідеї такого вступу. Проти цього кроку виступає російськомовна частина населення країни», – заявив президент. Він нагадав у зв'язку з цим про існування в статуті НАТО статті 5 про колективну безпеку.
«У ній ідеться, що якщо одна з країн-членів НАТО виявляється втягнутою в конфлікт, інші країни альянсу повинні вживати солідарні дії. Цілком очевидно, що питання, які постають у зв'язку з цим щодо України, ще належить урегулювати», – заявив політик.
«Що стосується Грузії, то, ми, природно, не залишимо її без допомоги. Вона також має можливість вступити до НАТО. Але хочу нагадати вам, що проблеми Абхазії та Південної Осетії, як і раніше, існують».
«Нагадаю, що ми прагнемо приймати до НАТО ті країни, які врегулювали свої проблеми з кордонами. Ми аж ніяк не збираємося «імпортувати» всередину НАТО проблеми – нам і так їх уже досить багато довелося врегулювати».
«Я не сумніваюся, що це тривалий процес. Але головне те, що він йде безупинно», – підкреслив президент Франції.
Міністерство закордонних справ Грузії назвало важливими рішення Лісабонського саміту НАТО. В оприлюдненому повідомленні МЗС сказано, що «Лісабонський саміт НАТО підтвердив прихильність Альянсу рішенням Бухарестського саміту (квітень 2008 року) про те, що Грузія стане членом НАТО».
У зовнішньополітичному відомстві Грузії зазначили, що на «Лісабонському саміті було висловлено підтримку територіальної цілісності Грузії в рамках міжнародно визнаних кордонів і суверенітету Грузії».
«Лісабонський саміт вітав активну участь Грузії у миротворчій операції НАТО в Афганістані, висловив підтримку проведеним у Грузії реформам і вказав на важливість відкриття (у жовтні) в Тбілісі офісу НАТО, який сприятиме продовженню реформ у країні», – зазначено в повідомленні МЗС Грузії, пише УНІАН.
Президент Михайло Саакашвілі заявив у Лісабоні, що минулий «саміт НАТО дав високу оцінку політичним, демократичним реформам Грузії і реформам у галузі безпеки, підтримав шлях Грузії до членства в Альянсі".