Україна офіційно повідомила Євросоюз про окупацію Росією частини її територій
У своїй заяві Україна констатувала, що Росія окупувала не лише Крим, але й частину Донбасу
Україна в офіційному зверненні до Ради Європи про призупинення виконання низки статей Європейської конвенції з прав людини вперше документально визнала на міжнародному рівні окупацію «зони АТО» Російською Федерацією.
Текст відповідного звернення України розміщений на сайті Ради Європи, повідомляє «Європейська правда».
Київ неодноразово заявляв на міжнародному рівні, що Крим та Севастополь є територією, тимчасово окупованою РФ в результаті збройної агресії Росії проти України.
У листі за підписом міністра закордонних справ Павла Клімкіна наголошується, що цей статус мають також окремі території Луганської та Донецької областей.
«З огляду на агресію Російської федерації проти України, яка відбувалася за участі регулярних (підрозділів) Збройних сил РФ та незаконних збройних формувань, які спрямовуються, керуються та фінансуються Російською Федерацією, проводиться антитерористична операція… Російська Федерація, яка насправді окупувала певні території Донецької та Луганської областей та здійснює управління ними, є повністю відповідальною за повагу та захист прав людини на цих територіях відповідно до міжнародного гуманітарного права та міжнародно встановлених прав людини», – йдеться в заяві.
Таким чином, Київ покладає на РФ всю відповідальність за порушення будь-яких статей Європейської конвенції з прав людини в зоні АТО.
Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня 2014 року у Криму відбувся так званий «референдум» про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.
2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.
4 лютого 2015 року Верховна Рада України визнала юрисдикцію Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні, а 18 березня 2015 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Генпрокуратурі розпочати в Гаазькому трибуналі процес щодо анексії Криму Росією.
У квітні 2014 року проросійські сепаратисти розпочали у Донецькій та Луганській областях акції зі збройного повалення і захоплення влади, викрадення і катування людей, котрі підтримували територіальну цілісність України. Через це Україна 14 квітня почала антитерористичну операцію (АТО), яка триває й досі. За час її проведення сепаратисти отримали з Росії зброю, що зробило їхні «армії» сильнішими за війська деяких європейських держав, а Україна втратила понад 1720 своїх військових. Лише за рік проведення АТО на Донбасі загалом загинуло понад 6 тис. осіб.