Українські банкомати непризначені для неповносправних громадян

Банкомати не для усіх

Головні новини за 15 жовтняНовини Львова, 15 жовтня 2012, 20:33 441 0

Банкомати не для усіх. Здавалося б, звична справа - зняти гроші з банкомату. Утім людям з вадами зору цю проблему подолати майже неможливо, бо в Україні відсутні банкомати зі шрифтами Брайля та звуковими програмами.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день білої тростини. Утім, це, радше, не свято, а нагадування про те, що поруч із нами живуть люди, які не бачать дерев, неба, сонця.

Банківська система України нині недоступна для людей у візках, нечуючих та незрячих. Майже усі незрячі отримують пенсії та заробітну платню через банкомат. Утім, що для повносправних вважається звичним, то для людини з вадами зору - недосяжним.

Волонтери, які вже напам’ять знають розташування усіх елементів банкомату, зголосились взяти участь в експерименті. Вони із закритими очима намагались отримати в банкоматі гроші. 5 хвилин наполегливих намагань були марними. Єдине, на що спромоглись - так це вставити банківську карточку.

Тож без сторонньої допомоги зняти гроші через банкомат незрячий не може. Одні на свій страх та ризик звертаються по допомогу до невідомих людей, інші без родичів або друзів, і кроку не вступлять.

У цивілізованих країнах для невповносправних з вадами зору вже давно є спеціальні банкомати: з шрифтом Брайля та голосовими підказками на кількох мовах, які можна прослухати через навушники, вмонтовані у пристрої.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук