Українці зможуть їздити на сезонну роботу до Польщі за біометричними паспортами
Польща спростила умови працевлаштування для українців. Тепер, щоб поїхати працювати до сусідньої держави не обов’язково мати робочу візу. Достатньо перетнути кордон із біометрикою, а на місці роботодавець подбає про усі документи. І хоч це лише сезонна робота, проте львівські комунальні підприємства вже відчувають брак кадрів.
Сезонну роботу у Польщі минулого року спробував Святослав Мандрик. Працював із меблями. За новими правилами, розповідає чоловік, вигідно їхати і зараз.
«Мав в планах цього року виїхати закордон по біометричному паспорту, то поляки пропонували, що я виїжджаю туда по паспорту і там вони роблять всі документи, в середньому 100 злотих, біля 35 євро», – розповів Святослав Мандрик, який їздив на сезонну роботу у Польщу.
Такі нововведення країна Європейського Союзу Польща запровадила з початку року. Рекрутери вже спостерігають певну популярність сезонної роботи серед українців. Розповідають: найбільший наплив працівників буде на літо.
«Біометика дає лише три місяці попрацювати, потім ти мусиш повернутися до України і робити документи. Є оця хаотична така міграція серед людей. Зазвичай, люди звільняються в кінці весни і їдуть собі на три місяці працювати до Польщі, і вже через три місяці повертаються», – пояснила керівниця рекрутингової агенції Софія Папірник.
Не чекали літа працівники на комунальному «Львівтеплоенерго». У ремонтно-будівельному цеху підприємства із потрібних 110 робітників є тільки 80.
«На даному станку працює токар, виконує свою роботу, але в цей же ж період ми можемо виконувати ще інші роботи. В нас є ремонти двигунів, засувок, можемо виконувати фрезерні роботи, але так як в нас відсутні люди – не можемо їх зараз виконувати», – розповів начальник спеціалізованого ремонтно-будівельного цеху Олег Арабський.
Середня зарплата на підприємстві 5,5 тис. грн. Через це й не можуть втримати людей, розповідає головний інженер. Зараз на «Львівтеплоенерго» три сотні вільних вакансій.
«Якщо врахувати, що звільнилося 170 ремонтників за кілька місяців, і поїхали в інші краї шукати кращої долі. Це говорить про те, що ми при такому стані речей не будемо мати можливості, не будемо мати ким підготувати належно обладнання до роботи», – додав головний інженер «Львівтеплоенерго» Володимир Штейбарт.
За годину роботи у Польщі українцям платять в середньому 10-12 злотих, це приблизно 90 гривень. На Львівтеплоенерго розповідають – збільшити зарплату працівникам можна. Щоправда тоді її доведеться закласти у тариф за тепло.