Українці зможуть їздити на сезонну роботу до Польщі за біометричними паспортами

Головні новини Львова 20.03Ірина Панчишин, 20 березня 2018, 20:45 2180 1

Польща спростила умови працевлаштування для українців. Тепер, щоб поїхати працювати до сусідньої держави не обов’язково мати робочу візу. Достатньо перетнути кордон із біометрикою, а на місці роботодавець подбає про усі документи. І хоч це лише сезонна робота, проте львівські комунальні підприємства вже відчувають брак кадрів.

Сезонну роботу у Польщі минулого року спробував Святослав Мандрик. Працював із меблями. За новими правилами, розповідає чоловік, вигідно їхати і зараз.

«Мав в планах цього року виїхати закордон по біометричному паспорту, то поляки пропонували, що я виїжджаю туда по паспорту і там вони роблять всі документи, в середньому 100 злотих, біля 35 євро», – розповів Святослав Мандрик, який їздив на сезонну роботу у Польщу.

Такі нововведення країна Європейського Союзу Польща запровадила з початку року. Рекрутери вже спостерігають певну популярність сезонної роботи серед українців. Розповідають: найбільший наплив працівників буде на літо.

«Біометика дає лише три місяці попрацювати, потім ти мусиш повернутися до України і робити документи. Є оця хаотична така міграція серед людей. Зазвичай, люди звільняються в кінці весни і їдуть собі на три місяці працювати до Польщі, і вже через три місяці повертаються», – пояснила керівниця рекрутингової агенції Софія Папірник.

Не чекали літа працівники на комунальному «Львівтеплоенерго». У ремонтно-будівельному цеху підприємства із потрібних 110 робітників є тільки 80.

«На даному станку працює токар, виконує свою роботу, але в цей же ж період ми можемо виконувати ще інші роботи. В нас є ремонти двигунів, засувок, можемо виконувати фрезерні роботи, але так як в нас відсутні люди – не можемо їх зараз виконувати», – розповів начальник спеціалізованого ремонтно-будівельного цеху Олег Арабський.

Середня зарплата на підприємстві 5,5 тис. грн. Через це й не можуть втримати людей, розповідає головний інженер. Зараз на «Львівтеплоенерго» три сотні вільних вакансій.

«Якщо врахувати, що звільнилося 170 ремонтників за кілька місяців, і поїхали в інші краї шукати кращої долі. Це говорить про те, що ми при такому стані речей не будемо мати можливості, не будемо мати ким підготувати належно обладнання до роботи», – додав головний інженер «Львівтеплоенерго» Володимир Штейбарт.

За годину роботи у Польщі українцям платять в середньому 10-12 злотих, це приблизно 90 гривень. На Львівтеплоенерго розповідають – збільшити зарплату працівникам можна. Щоправда тоді її доведеться закласти у тариф за тепло.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук