Уряд вніс до ВР подання на звільнення міністра екології Ігоря Шевченка

В Кабміні запідозрили очільника Мінприроди в корупції та у негідній поведінці

Міністр екології Ігор Шевченко

Уряд України на своєму засіданні 24 червня ухвалив рішення внести до парламенту подання щодо звільнення Ігоря Шевченка з посади міністра екології і природних ресурсів, призначеного на посаду за квотою парламентської фракції «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», за вчинення діянь, що можуть містити корупційні правопорушення або порушення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, повідомила прес-служба уряду.

Це рішення ухвалено з огляду на те, що Мінприроди як центральний орган виконавчої влади втратило керованість, не забезпечує виконання базових функцій та зобов’язань держави в сфері охорони довкілля, зазначається у повідомленні.

Під час засідання Кабінету міністрів члени уряду запропонували Ігореві Шевченку добровільно піти у відставку, проте той відмовився.

«За час перебування на посаді міністра неодноразово мали місце факти порушення Ігорем Шевченком законодавства, наслідком чого було проведення перевірок та підтвердження відповідних фактів. Зокрема, в січні 2015 року в робочий час Ігор Шевченко в особистих справах без отримання відповідного дозволу перебував в Об’єднаних Арабських Еміратах, 5 травня 2015 року без поважних причин міністр також був відсутній на робочому місці та безпідставно не взяв участь у засіданні уряду. Крім того, Ігор Шевченко 6 червня 2015 року о 14 год. 30 хв. вилетів чартерним рейсом приватним літаком ТСТКN в особистих справах до м. Дрездена та повернувся 8 червня 2015 року о 16 год. (в робочий день) з м. Ніцци також приватним літаком PHARO», – йдеться в документі.

«Поряд з цим мала місце «приватизація» Міністерства газовим олігархом, народним депутатом України Онищенком О. Р., зокрема в період перебування на посаді міністра екології та природних ресурсів України Ігорем Шевченком внесено подання стосовно призначення на посаду Голови Державної служби геології та надр Матвєєва П. С., який під час виборів народних депутатів у 2012 році був довіреною особою Онищенка О. Р., а також організовував роботу ТОВ «Надра Геоцентр», ПАТ «Пласт» та інших підприємств Онищенка О. Р», – стверджується у поданні уряду на звільнення Шевченка.

Як повідомила прес-служба Кабміну, очільник Мінекології на засіданні уряду 17 червня підтвердив, що Олександр Онищенко сприяв перельотам приватними літаками Ігоря Шевченка за кордон. Міністр також підтвердив свої тісні дружні стосунки з Онищенком протягом десяти років.

«Наведені факти свідчать про порушення вимог статей 22 і 23 Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими міністрам забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб та забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб», – наголосили в уряді.

Окрім того, наголошується в документі, за час перебування на посаді Ігор Шевченко не забезпечив своєчасного, якісного та у повному обсязі виконання актуальних для реформування галузі завдань, передбачених низкою нормативно-правових актів, серед яких Програма діяльності Кабінету міністрів України, Коаліційна угода, План заходів з виконання Програми діяльності Кабінету міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» у 2015 році, Національний план дій з питань охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки.

«Зокрема, Міністерством не проведено роботу, пов’язану з підготовкою та внесенням на розгляд уряду надважливих проектів актів законодавства, спрямованих, у тому числі на реалізацію вимог Угоди про асоціацію з ЄС (додаток XXX), які б сприяли швидкому реформуванню сфери поводження з відходами, не забезпечено запровадження прозорих, швидких механізмів видачі документів дозвільного характеру у сфері охорони навколишнього природного середовища, паралізовано роботу системи державного нагляду (контролю) у цій сфері, втрачено контроль за станом довкілля в Україні в цілому та окремо в регіонах. Як наслідок, збільшилася кількість надзвичайних ситуацій екологічного характеру, які могли б і повинні бути попереджені в умовах ефективного державного управління», – наголошується в поданні.

В КМУ також зазначили, що упродовж шести місяців роботи міністр не забезпечив цільового та ефективного використання коштів, що надійшли в рамках секторальної бюджетної підтримки ЄС для здійснення заходів, передбачених Національним планом дій з питань охорони навколишнього природнього середовища на 2011-2015 роки.

«З огляду на викладене, зважаючи на те, що Мінприроди як центральний орган виконавчої влади втратило керованість, не забезпечує виконання базових функцій та зобов’язань держави в сфері охорони довкілля та відповідно до пункту 2 частини першої статті 18, частини четвертої статті 45 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» вношу подання щодо звільнення Ігоря Шевченка, призначеного на посаду за квотою депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання Батьківщина» у Верховній Раді, з посади міністра екології та природних ресурсів України за вчинення діянь, що можуть містити корупційні правопорушення або порушення вимог до поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави», – йдеться в поданні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук