Уряд звільнив Тетяну Монахову з посади мовного омбудсмена
Кабінет міністрів України звільнив Тетяну Монахову з посади мовного омбудсмена. Звільнення відбулося за власним бажанням, зазначено в розпорядженні уряду від 6 травня.
Ще 24 квітня уповноважена із захисту державної мови Монахова розповіла виданню Opinion, що написала заяву про відставку. Таке рішення вона пояснила повною відсутністю фінансування і можливості працювати.
Монахова каже, що в законі про мовного омбудсмена не вказано, що її секретаріат має бути юридичною особою (як це є з уповноваженим з прав людини), тому створити його не вдалось, хоча передбачено, що там мають працювати 50 людей. Вона пояснює, що без створення секретаріату казначейство не може виділяти їй фінансування.
На запитання, яка в неї була зарплата, Монахова відповідала: «Цього я так і не дізналася. Майже пів року я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо».
Омбудсменка додала, що намагалась звернутися до президента Володимира Зеленського, але ці звернення проігнорували.
Монахова розповіла, що працювала навіть в таких умовах і домоглася винесення питання про створення секретаріату на засідання уряду.
«Коли потім раптово в день голосування питання було викреслене із порядку денного, я остаточно переконалася, що йдеться про відсутність політичної волі. Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані», — сказала вона. Після цього омбудсмен подала у відставку.
Як інформував ZAXID.NET, уряд призначив Тетяну Монахову мовною омбудсменкою наприкінці листопада 2019 року. vовний омбудсмен повинен подавати до уряду пропозиції для покращення держполітики щодо захисту та розвитку української мови, контролювати дотримання законодавства про державну мову, розглядати скарги на дії влади щодо дотримання законів про мови та складати протоколи щодо порушень