Мовна омбудсменка подала у відставку через відсутність держфінансування

За словами Тетяни Монахової, влада ігнорувала її прохання про допомогу

Мовна омбудсменка подала у відставку через відсутність держфінансування
фото УНІАН
Тетяна Монахова подала у відставку

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву про відставку, пояснивши це повною відсутністю фінансування і можливості працювати. Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню Opinion.

Монахова каже, що в законі про мовного омбудсмена не вказано, що її секретаріат має бути юридичною особою (як це є з уповноваженим з прав людини), тому створити його не вдалось, хоча передбачено, що там мають працювати 50 людей.

«Я провела безліч консультацій з юристами Верховної Ради і Кабміну. Писала проекти постанов для Кабміну про створення секретаріату. Зверталася з листами до депутатів, доповідаючи про труднощі, просила допомоги. Здійснювала спроби зареєструвати секретаріат у ЦНАПі Печерського району, але марно», — розповіла Монахова.

Вона пояснює, що без створення секретаріату казначейство не може виділяти їй фінансування. За словами Монахової, протягом всього часу перебування на посаді вона була змушена витрачати на робочі поїздки власні кошти.

«Майже півроку я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо», – заявила Монахова.

Омбудсменка додала, що намагалась звернутися до президента Володимира Зеленського, але ці звернення проігнорували. Монахова розповіла, що працювала навіть в таких умовах і домоглася винесення питання про створення секретаріату на засідання уряду.

«Коли потім раптово в день голосування питання було викреслене із порядку денного, я остаточно переконалася, що йдеться про відсутність політичної волі. Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані», — сказала вона.

Нагадаємо, уряд призначив Тетяну Монахову мовним омбудсменкою наприкінці листопада 2019 року. У законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вказано, що мовний омбудсмен повинен подавати до уряду пропозиції для покращення держполітики щодо захисту та розвитку української мови, контролювати дотримання законодавства про державну мову, розглядати скарги на дії влади щодо дотримання законів про мови та складати протоколи щодо порушень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук