В Львівській облраді думають над реорганізацією центрів позашкільної освіти
Реорганізація - для дітей чи заради грошей? Три комунальні заклади Львівської обласної ради, які займаються позашкільною освітою учнів можуть реорганізувати. А приміщення і бази, де вчилися діти – продати. Йдеться про науково-технічний центр творчості, еколого-натуралістичний та центр краєзнавства і туризму. В обласній раді запевняють, що продавати нічого не будуть, а хочуть лише проаналізувати і покращити роботу цих центрів.
Будівля обласного екологічного центру розташована на вулиці Франка. У цьому ж приміщенні навчають дітей й науково-технічної творчості. А через дорогу є ще один заклад позашкільної освіти – центр краєзнавства та туризму. Ще з вересня в обласній раді говорять про їх об’єднання.
Анатолій Люсак десятки років викладає спортивний туризм у Жидачеві. Там працює гурток центу краєзнавства у школі. Вчитель проти реорганізації.
«Коли влада постарається припинити, тобто, в лапках, реорганізувати центри, відповідно тоді автоматично, чи майже автоматично буде стояти питання існування баз. В Карпатах обласний центр має три бази: «Полонину», «Трембіту» і «Карпати». Бази – це місце проведення змагань, немає баз – немає місця проведення змагань», – розповів керівник гуртка центру краєзнавства у Жидачеві Анатолій Люсак.
Центр краєзнавства орендує майже 10 га землі в Карпатах. Там розташовані три дитячі бази. У грудні минулого року його керівника департамент освіти звільнив, мовляв, за одноразове грубе порушення трудової дисципліни. Це рішення Михайло Набитович зараз оскаржує. Реорганізувати заклади обласні освітяни хочуть задля економії коштів.
«Хоч там економія не велика, бо не буде трьох директорів, буде один директор. Не буде тоді шістьох заступників, а буде два», – додав голова громадського об’єднання «За нову освіту» Михайло Набитович.
А за цим скороченням, впевнені керівники центрів, буде скорочено і решту персоналу, і мережу гуртків.
«Наскільки ми вже вивчити ту тему, саме те об’єднання чи приєднання нас, призведе до того, що стовідсотково буде зменшена мережа тих гуртків, які є зараз в області», – прокоментував директор обласного центру еколого-натуралістичної творчості Андрій Кийко.
Директорка департаменту освіти ЛОДА пояснює, що засновником всіх трьох центрів є обласна рада. Вона вправі об’єднувати заклади. Та запевняє: зараз питання про приміщення не стоїть.
«Ці центри повинні бути. Вони мають надати методичну допомогу тим гурткам, гуртківцям і керівникам гуртків, які працюють в межах області. Має бути координація цієї роботи, але в якому форматі вона має бути? Відверто кажу, на сьогоднішній день питання про приміщення не стоїть», – запевнила директорка департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій.
Депутати фракції «Самопоміч» організували круглий стіл, аби показати обласним керівникам закладів позашкільної освіти, як влаштовують роботу їхні міські колеги.
«Заклади самі вирішують, які вони мають потреби, скільки їм треба коштів, як вони розвиваються. І ніхто нічого не укрупнює, і не оптимізує. А знаєте чому? Тому в ці заклади приходять діти. А знаєте чому вони приходять? Тому, що в центрі поставлено дитину і її потребу, а вже від цієї дитини і потреби відштовхуються, що для цього треба, щоб ця дитина успішно розвивалась. Якщо так буде в області, то буде все гаразд», – розповіла депутатка обласної ради Парасковія Дворянин.
Вже наступного тижня центри позашкільної освіти мають презентувати свою роботу обласному департаменту освіти. Питання про їх об’єднання наразі відкрите.
Нагадаємо, у вересні працівники Львівського дитячого обласного центру краєзнавства та туризму пікетували обласну раду з вимогами зберегти туристичні бази. Адже після перевірки комісія обіцяла розслідування та звільнення керівників. Проте працівники Центру вважали, що так комунальне майно поступово готують до приватизації.