В Україні виявилося більше прихильників Лукашенка, ніж Меркель та Обами
Рейтинг негативного ставлення очолює Володимир Путін
У січні соціологічна група «Рейтинг» дослідила ставлення українців до світових лідерів. Згідно з результатами дослідження, 63% опитаних позитивно ставляться до Олександра Лукашенка, 58% – до Ангели Меркель. Також у 51% опитаних позитивне ставлення до Далі Грибаускайте, у 49% – до Анджея Дуди та Барака Обами. До Франсуа Олланда мають позитивне ставлення 40% опитаних, Нурсултана Назарбаєва – 37%. Найгірше ставлення до Володимира Путіна – позитивно до нього ставляться лише 10%.
Рейтинг негативного ставлення очолює Путін – 80%. Третина опитаних негативно ставляться до Обами, чверть – до Олланда, Назарбаєва, Меркель. Кожен п’ятий негативно ставиться до Лукашенка, кожен шостий – до Грибаускайте.
Жителі західного та центрального регіонів більш прихильні до Меркель, Обами. Натомість мешканці Півдня та Сходу краще ставляться до Лукашенка та Назарбаєва. При цьому на Півдні також позитивно ставляться до Меркель, Грибаускайте, Дуди та Олланда. Відносно позитивно ставляться до Путіна лише на Сході, передусім, на Донбасі.
У людей старшого віку спостерігається більш позитивне ставлення до Лукашенка, Назарбаєва та Путіна. Водночас молодь більше підтримує Меркель, Обаму та Олланда.
Чим вищий рівень освіти респондентів, чим вищий їхній матеріальний статус, тим краще серед них ставлення до Меркель, Грибаускайте, Обами, Дуди, Олланда. Відповідно гірше ставлення до Лукашенка та Путіна.
Зазначається, що за останні чотири роки рівень позитивного ставлення до Путіна погіршився з 53 до 10%.
Ставлення до Меркель є мінливим: наприкінці 2013 воно покращилося з 56% у 2012 до 61%, у 2014 – погіршилося до 51%, а у 2016 показник знову зріс до 57%.
До Обами рівень позитивного ставлення впродовж 2012- 2014 залишався майже незмінним, проте почав знижуватися з 54% у 2014 до 49% у 2016.
Найбільше збільшення позитивного ставлення фіксується до Грибаускайте (з 36 до 51%) та Олланда (з 32 до 40%). При цьому варто зазначити що одночасно зросла кількість респондентів, які негативно ставляться до цих політиків: негативне ставлення зросло з 11 до 15% до Грибаускайте, до Олланда – з 18 до 27%.
Ставлення до Лукашенка та Назарбаєва не змінилося.
Під час дослідження було опитано 2 тис. громадян України віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,3%.