В Україну впустили знімальну групу телеканалу Міноборони Росії
У Державній прикордонній службі повідомили, що члени знімальної групи при перетині кордону журналістами не представлялися
Знімальну групу російського телеканалу «Звезда», яким володіє Міністерство оборони Росії, пустили в Україну. Про це йдеться в сюжеті, опублікованому 12 грудня на сайті телеканалу.
Зазначається, що знімальна група «Звезди» стала одними із перших російських журналістів, яких офіційно впустили в Україну, починаючи з 2014 року. Це сталося нібито після запрошення президента Володимира Зеленського на саміті «нормандської четвірки» 9 грудня. Власне, журналісти кажуть, що хотіли перевірити, чи дотримується український президент своїх обіцянок.
У сюжеті журналістка телеканалу Діана Сіразі каже, що через заборону на в’їзд до України для виконання «професійного обов’язку» російським репортерам часом доводилося «вигадувати причини» – говорити, що їдуть на концерт, на побачення чи що чекає хвора бабуся.
Оскільки між Україною та Росією заборонене пряме авіасполучення, знімальна група летіла з Москви в Київ через Мінськ. Діана Сіразі зазначає, що під час паспортного контролю в Києві про ціль візиту її не запитали.
«Хоча це і так можна зрозуміти, глянувши на нашого оператора з камерою», – каже вона.
Завершується сюжет на майдані Незалежності, де Сіразі каже, що поки що незрозуміло, чи всі російські журналісти тепер можуть приїжджати в Україну.
У прес-службі Держприкордонслужби повідомили, що не мають інформації про порушення законодавства членами знімальної групи телеканалу, що завадило б їм перетнути кордон, пише «Цензор.нет». Також прикордонники запевняють, що пропуск російських журналістів ніяк не пов’язаний із словами Володимира Зеленського на саміті «нормандської четвірки». Liga.net, посилаючись на власні джерела в Державній прикордонній службі пише, що на паспортному контролі члени знімальної групи журналістами не представлялися, а говорили про «приватний візит».
Додамо, що російський телеканал «Звезда» – це офіційний пропагандистьский телеканал Міністерства оборони РФ, який неодноразово викривали у повідомленні неправдивої інформації. Зокрема, 22 жовтня 2015 року канал опублікував повідомлення, що «український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк звинуватив лідера партії Батьківщина Юлію Тимошенко в сексуальних домаганнях», посилаючись на «інтерв'ю», яке нібито брала у Яценюка журналістка російської редакції Radio France Internationale Олена Серветтаз. Натомість RFI зазначила, що Олена ніколи не брала інтерв'ю у Яценюка.
Також раніше телеканал публікував вигадані новини про те, що Україна нібито захотіла від Монголії компенсацію за навалу хана Батия в XIII столітті, про побиття співака Андрія Макаревича в Харкові, а також фото «українських солдатів, які відбирали худобу у мирного населення на Донбасі». Крім того, телеканал «Звезда» видав пуск ракети на Байконурі за обстріл міста Макіївка Донецької області силами АТО і опублікував новину про колишнього українського військовослужбовця, який нібито звинуватив ЗСУ в причетності до катастрофи малайзійського Boeing, матеріал про який пізніше видалив. Двоє журналістів каналу після затримання Службою безпеки України зізналися, що брехали про війну на Донбасі.