Великий Державний Герб України розробили за зразком гербу УРСР?
Народні депутати України Оксана Білозір (НУНС), Ганна Герман (Партія регоінів) та Катерина Ващук (Блок Литвина) взяли за основу Великого державного гербу України герб УРСР.
Такого висновку дійшла громадська колегія при голові Львівської ОДА, обговорюючи законопроект "Про Великий Державний Герб України", який зареєстрували у парламенті ці депутати.
Як пояснив начальник управління з питань внутрішньої політики Львівської ОДА Ігор Ожиївський, цей законопроект має пройти обговорення у всіх областях України, а сесії обласних рад мають ухвалити рішення щодо нього.
Як пояснив геральдист Андрій Гречило (один з авторів Малого Державного Герба України), запропонований проект герба взагалі так не можна називати, оскільки він не відповідає жодним правилам геральдики: "Це прототип герба УРСР. Цей герб не має п’ятикутного щита з тризубом та герба Війська Запорізького – козак з мушкетом, що передбачено Конституцією України. Натомість на ескізі ми бачимо мушкет і шаблю, що, як зазначено в описі герба, означає – мушкет розташований так, ніби він знаходиться на плечі козака, який стоїть на сторожі. Крім того, Великий герб використовується переважно у країнах, де є форма правління – конституційна монархія, тобто в Україні достатньо одного герба. Просто треба внести зміни до Конституції і замінити словосполучення Малий Герб України на Герб України. Питання щодо затвердження Великого Герба виникло ще на початку 90-х, через неузгодженість щодо цього питання із комуністичною партією".
Також під час засідання громадської колегії йшлося про те, що колористика запропонованого герба має бути не переливною – з тону у тон, а однотонною, а зображення хреста на тризубі може призвести до конфліктів, оскільки Україна є полірелігійною державою.
Громадська колегія ухвалила рішення, що на сесію Львівської обласної ради з цього питання має бути подано пропозиції щодо внесення змін до Конституції України у частині визначення єдиного герба України.