Верховна Рада підтримала законопроект про Конституційний суд

У четвер, 13 липня, депутати Верховної Ради підтримали законопроект про Конституційний суд. Відповідний законопроект підтримали 254 депутати ВР.

Законом реформується організаційна структура суду, зокрема передбачається діяльність суду у складі Великої палати, двох сенатів та шести колегій. Голова Конституційного суду, згідно із документом, обирається зі складу суддів КС лише на один трирічний строк таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів. Головою суду вважається кандидат, за якого проголосувала більшість суддів.

Згідно з ініціативою, формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга. Конституційною скаргою, згідно із законопроектом, буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції України закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. У разі прийняття проекту закону, звертатися із скаргами зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в їх справі закон України або його положення суперечать Основному закону. Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення.

Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії будуть формуватися органами, які призначають суддів. На суддів КС буде поширюватися закон про державну службу. Суддею КС, згідно із законопроектом, зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, який на день призначення досяг 40 років, з вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності не менше 15 років. Крім того, законом передбачено відбір суддів КС на конкурсній основі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук