Верховна Рада ухвалила новий закон про дипломатичну службу

Згідно зі змінами, дипломатичні посади в органах дипслужби невдовзі поділять на три категорії

Старий закон про держслужбу було затверджено в 2002 році

Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону «Про дипломатичну службу». За ухвалення в цілому законопроекту №7322 проголосували 276 депутатів, пише LB.ua.

Документ, внесений президентом Петром Порошенком, складається з 10 розділів, заключних і перехідних положень. Основні його норми повторюють попередню редакцію закону.

Зміни передбачають посаду державного секретаря Міністерства закордонних справ і встановлюють не тільки дипломатичні ранги, але і категорії дипломатичних посад.

До категорії А належить держсекретар, посли, голови місій і представники при міжнародних організаціях, до категорії Б – консули, заступники голови місії і представників при міжнародних організаціях, дипломатичні радники, радники-посланники, посли з особливих доручень, представники МЗС і керівництво структурних підрозділів апарату відомства, до категорії В – інші дипломатичні посади.

Закон деталізує порядок вступу, проходження та припинення дипслужби.

Наприклад, серед підстав для припинення служби встановлено відмову без поважних причин для службовців категорії Б від третьої поспіль пропозиції про участь у ротації, категорії В – від другої поспіль, а також одноразове грубе порушення посадових обов'язків, що заподіяло шкоду іміджу України за кордоном або розвитку відносин з відповідною державою або організацією.

Також закон більш детально, порівняно з попередньою редакцією, регулює оплату праці, компенсаційні виплати і соціальні гарантії посадових осіб дипслужби і адміністративних працівників. Зокрема, прописані гарантії подружжю дипломатів, які працюють за кордоном, – наприклад, держава сприяє їх працевлаштуванню за місцем довготермінового відрядження.

Розділ «Підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб дипломатичної служби» передбачає можливість направлення дипломатів МЗС на навчання за кордон на рік зі збереженням посади та заробітної плати за умови відпрацювання не менш ніж трьох років в органах дипслужби після завершення навчання і відшкодування зарплати і витрат на навчання в разі звільнення в цей трирічний період.

Документ також регулює питання робочого часу і часу відпочинку, відпусток працівників дипслужби і питання фінансування і матеріально-технічного забезпечення.

Закон набуде чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Чинний закон про держслужбу було затверджено в 2002 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук