Ветеринарна клініка ЛКП «Лев» отримала сучасне обладнання
Обладнання для наркозу підприємство придбало за пожертву німецької благодійниці
У клініці ЛКП «Лев» запрацювало обладнання для наркозу, яке раніше було лише в одній приватній львівській ветлікарні. Тут встановили сучасне обладнання для оперування чотирилапих. Тепер тваринам не обов’язково робити внутрішньовенний наркоз. Снодійне можна вводити за допомогою інгаляції.
Метиска Мафін уже готова до операції. Її забрали з вулиці. Попереду у собаки стерилізація. Лікар вводить тварині наркоз. Робить це з допомогою спеціальної маски, яка приєднана до інгаляційної анестезії. Зараз сон у Мафін глибокий, вона нічого не відчуває.
«Є трубка на вдих, є трубка на видих. На видих у собаки забирається вуглекислий газ, дається наркоз через маску. Собака дихає вільно. Це собака дихає сама, не апарат наразі. З цим обладнанням ми бачимо, як собака дихає, чи глибше, чи повільніше і від того можемо коригувати стадію наркозу», – пояснив молодший лікар ветеринарної медицини, анестезіолог Степан Байляк.
Операція триває близько півгодини. Як тільки маску заберуть, собака починає дихати сама. І вже за десять хвилин зможе стояти на лапах. З ін’єкційним наркозом такого би не вийшло. Цей комплекс, а також концентратор кисню, монітор пацієнта, шприцевий насос для операцій, підприємство придбало за пожертву німецької благодійниці, яка влітку відвідала ЛКП «Лев».
«Це є апарати, які допомагають контролювати тварину в наркозі, слідкувати за її функціональністю, диханням, за насиченням кисню, за серцебиттям», –пояснила лікарка ветеринарної медицини Ярина Волинець.
Раніше таке обладнання для тварин використовувала лише одна приватна клініка у Львові. Тепер оперуватимуть безпритульних собак та домашніх улюбленців і в комунальній ветклініці.
«Ми зараз будемо рахувати розцінки, калькуляції для того, щоб внести їх в наш прайс, але однозначно вони будуть дешевшими, ніж є в приватній клініці. Орієнтовна ціна інгаляційного наркозу, анестезії під інгаляцією, від 1,5 до 2 тис. грн. У нас ця ціна буде значно нижчою», – каже директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
Випробував цей комплекс і Стом. Собака три тижні тому переніс операцію. Його знайшли поліцейські з ураженою трахеєю. Хтось поцілив у шию, і Стом не міг дихати.
«Лікарі зробили конструкцію, поставили трубку, завдяки якій він два тижні проходив реабілітацію і відновлення. Собака дуже активний і надзвичайно волелюбний і має жагу до життя. Це йому, власне, і допомогло вийти з такого важкого періоду в своєму житті», – розповіла менеджерка з адопції ЛКП «Лев» Ірина Шевченко.
Тепер для Стома шукають люблячу родину. Сподіваються, йому пощастить так само, як майже річній Баунті. Щоправда, нові господарі трилапу красуню назвали по-своєму – Бейлі.
«Вона дуже чемна, від неї ніякої шкоди, вона слухається завжди. Якщо кажеш ні, вона знає, що ні. Знає, що можна, що не можна. Дуже зручна собака, просто ідеальна», – запевнила господарка Бейлі Ксенія Котовська.
Обрати собі домашнього улюбленця можна у соціальних мережах на сторінці ЛКП «Лев», або у Центрі адопції на вул. Промисловій.