Вихователі з «Джерела» у Львові вимагали віддати їм зарплату
Акція «Джерела» розпочалась на подвір'ї центру, потім працівники вирушили до казначейства. Вони принесли плакати «Віддайте нам зарплату», «Ми милості не просим, віддайте наші гроші», «Поверніть зароблені нами гроші» та скандували «Казначейство, совість май, нам зарплат не обнуляй!», «Віддайте нам зарплату, щоб сім'ї годувати», «Ми чесно заробляли, а ви нас обікрали».
Директор «Джерела» Мирослав Николаєв розповів, що працівники ще не отримали зарплати за листопад і грудень 2013 року.
«У нашій установі, яка надає послуги неповносправним дітям, а це церебральний параліч, розумова відсталість, синдром Дауна, працює 72 працівники. Це доволі важка морально та фізично робота. Сьогодні до казначейства прийшли тільки делегати, адже діти залишаються в установі і з ними треба працювати. У нас є працівники з вищою освітою, які навчались за кордоном, повернулись в Україну, далі хочуть тут працювати», - розповів ZAXID.NET Мирослав Николаєв.
Середній заробіток у працівників «Джерела» - 1800-1900 гривень.
«Для нас дуже важливо бути активними, бо за умовами створення, ми — комунальна установа, що є одержувачем бюджетних коштів. І якщо до кінця 2013 року не отримаємо своєї зарплати, то борг не перейде на 2014 рік. Інакше ми могли б сподіватися на виплату в січні-лютому... Це тривожить людей, в нас також є свої діти», - пояснив Мирослав Николаєв.
Він наголосив, що центр неодноразово подавав листи до казначейства, але отримав відповідь про відсутність коштів на рахунках. При цьому міське управління соціального захисту передало до казначейства платіжку на повну суму, додав директор центру.
Тому, якщо до завтра жодної реакції не буде, центр «Джерело» готовий звертатися до суду.
«Як варіант — позов до суду, аби хоч так спробувати тих грошей добитися», - додав Мирослав Николаєв.
У «Джерелі» на сьогодні виховують 97 неповносправних дітей, віком до 18 років, та 43 молодих осіб (від 18 до 35 роки).
Основна мета роботи центру — соціальна адаптація людей з особливими потребами.