Викладач Львівського університету зобов’язав Кабмін підвищити зарплату викладачам

Головні новини Львова 09.06Ірина Панчишин, 9 червня 2016, 19:53 1692 2

Викладач Франкового університету Святослав Літинський виграв суд в Кабінету міністрів України щодо неправомірного заниження зарплати бюджетникам. Згідно з постановою Окружного адміністративного суду Києва зарплати мають збільшити майже на  чверть.

Якщо ви вчитель, викладач, чи лікар — уважно перерахуйте свою зарплату Кабінет міністрів недоплачує бюджетникам 22%. Таку цифру знайшов старший викладач кафедри програмування Святослав Літинський. Шість років тому помітив, що нараховуючи зарплатню Кабмін керується не статтями в законах «про працю» та «оплату праці», а примітками до постанов. 

«Суть їхня полягає в тому, що перші п'ять тарифних розрядів, до них застосовується правило мінімальної заробітної плати, а примітка встановлює, що від п'яти і далі, вже не мінімальну заробітну плату використовувати як базову основу, яка множиться на коефіцієнт, а використовувати меншу», — каже адвокат Олена Радь.

Ці менші цифри у постановах Камбіну були написані «з неба» розповідає юрист. Сама ж зарплата бюджетникам, зокрема викладачам нараховується за формулою. 

«Віднімаємо від мінімальної заробітної плати цю суму, яку встановив Кабмін — це 1185 гривень і множимо на три — старший викладач має коефіцієнт три. Виходить, що в місяць старшому викладачу недоплачують 795 гривень і помножити на 12 місяців , відповідно в рік недоплачують 9540 гривень», — розповідає старший викладач кафедри програмування ЛНУ ім. І. Франка Святослав Літинський.

Святослав з минулого року взявся оскаржувати в Окружному адміністративному суді Києва два пункти, якими й керувався Кабмін.

«Суд тривав, фактично реальних засідань було два. Суд перевів письмове провадження і дослідив докази, і от в травні цього року вже виніс ухвалу. І от недавно я про неї дізнався», — говорить Літинський.

Тож коли постанова набере чинності, Кабінет міністрів зобов’язаний врахувати вказівки суду і при формуванні бюджету на наступний рік закласти гроші бюджетникам більше.  

«Я сподіваюсь, що Кабмін буде настільки розумним, що не буде подавати апеляції і напевне літом прийме нову постанову на виконання рішення суду. Але якщо Кабмін буде давати апеляцію, касацію ми готові дійти до Європейського суду з прав людини», — додає викладач. 

Як вчинить Кабінет міністрів ми запитали у письмовому зверненні, тож чекаємо від них відповіді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук