Віталій Шабунін спеціально оприлюднив свою електронну декларацію за 2015 рік на сайті ЦПК
Дохід голови правління громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна у 2015 році склав майже 530 тис гривень (більше 44 тисяч гривень на місяць). Про це свідчить декларація на сайті його громадської організації.
Її він виклав ще 23 березня, коментуючи на своїй сторінці у Facebook ініціативу народного депутата від «Народного фронту» Тетяни Чорновол, яка запропонувала електронні декларації подавати, зокрема, представників антикорупційних організацій.
Згідно з поправками Чорновол, подавати е-декларації повинні фізичні особи, які:
- отримують кошти і майно в рамках реалізації в Україні програм технічної або іншої протидії корупції;
- систематично виконують роботи і надають послуги щодо імплементації стандартів в сфері антикорупційної політики в Україні,
- є керівниками або входять до складу управління громадських об'єднань, які здійснюють впровадження стандартів і моніторинг антикорупційної політики в Україні.
Віталій Шабунін дорікнув Тетяні Чорновол, що на відміну від неї, добровільно оприлюднив декларацію. «Тетяна Чорновол, а можете кинути лінк на оприлюднену вами декларацію, коли ви були журналістом? Якщо ви щиро вірите в пропоноване (зазначені вище поправки до закону «Про протидію корупції», - ред.), то мали би довести це практикою раніше. Наприклад, моя і без закону оприлюднена декларація тут», - написав Віталій Шабунін і дав посилання на свою декларацію доходів 2015 року.
Пізніше в інтерв'ю «Радіо Свободи» голова ЦПК заявив: «Моя декларація – вже давно в реєстрі на сайті. Я її і далі подаватиму, незалежно від того, чи є, чи немає закону. Проте у тому формулюванні, як він є зараз, закон дозволяє знищити роботу будь-якої антикорупційної організації».
Зазначимо, що 27 березня президент Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації. Це викликало критику в США, ЄС, Канаді і Великобританії.
В американському посольстві заявили, що цей закон – «серйозний крок назад для України».