Волинські озера надихнули львівських митців на створення акції "Кохання смарагдових коників"
21 квітня у Львові в арт-галереї "Зелена канапа" відбулася мистецька акція "Кохання смарагдових коників": спочатку львівський художник Петро Старух зачитав уривок свого твору "Кохання смарагдових коників". Далі усі поціновувачі могли оглянути виставку, а потім - один із героїв "Кохання смарагдових коників" - Кухонний бог - готував у подвір’ї біля "Зеленої канапи" свій кулінарний шедевр.
В експозиції - живописні, скульптурні твори та фотографії гурту львівських художників. Ідея проекту "Кохання смарагдових коників" виникла у куратора виставки Остапа Патика, який разом із Олександром Короваєм, Романом Патиком, Петром Сметаною, Тарасом Петришиним та Петром Старухом влітку минулого року здійснили подорож-пленер на Шацькі озера (Волинь).
Як запевнила ZAXID.NET куратор галереї Олеся Домарадзька, коли група людей виїжджає на пленер, де відбуваються різні обговорення, дебати, то певна енергія пленеру перебуває й опісля приїзду до Львова. "Дехто малює під час пленеру, як в цьому випадку Петро Сметана, дехто опісля приїзду додому - як Олександр Коровай. У випадку цієї акції об’єднав митців твір "Кохання смарагдових коників", - зазначила куратор галереї.
Виставка триватиме до 10 травня.
Остап Патик народився 6 листопада 1964 року. Закінчив Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша та Львівську Академію мистецтв. Учасник більш ніж 30 групових виставок і 5 персональних, з них три закордонні (Мюнхен 1992, Гайдель 2007, Брюсель2008). Працював головним художником театру „Не журись” та головним художником днів міста Львова (2004-05 р.). Останнім часом виступає організатором неформальних художніх пленерів. В 2007 - подорож в Туреччину та виставка в „Зеленій канапі”, в 2008 році - мандри на Волинь. Запланований пленер до Казахстану в 2009 році.
Олександр Коровай народився 19 квітня 1959 року. Закінчив ЛДУПДМ, тепер Львівську Академію Мистецтв у 1981 році. Учасник багатьох виставок в Україні та світі. Викладач кафедри дизайну в Національному лісотехнічному Університеті. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Живе та працює у Львові. Член Спілки Художників України.
Роман Патик (двоюрідний брат Остапа Патика) народився 1955 року. Закінчив Львівську академію мистецтв. Член Спілки Дизайнерів України. Учасник 30-ти всеукраїнських виставок, та автор двох персональних. Працює в галузі монументального живопису, мозаїки та скульптури.
Петро Сметана народився 1985 в місті Самбір, що на Львівщині. 2008 закінчив Львівський Національний Лісотехнічний Університет, факультет дизайну. У 2007 році брав участь у двох групових виставках в „Зеленій канапі”, а також у всеукраїнській виставці „Трієнале живопису”, „Мальовничій Україні” та виставці до дня художника - в Києві. Учасник п’яти виставок з проекту „Веселка” у 2007-2008 роках. Учень і тепер вже творчий партнер Остапа Патика.
Петро Старух народився 25 серпня 1961р. в с. Шершенівка Борщівського району Тернопільської обл.1989 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. 1989р. - член Спілки Художників України. 1992 - Республіканська виставка, присвячена трагедії Бабиного Яру (Київ). Постановка поезоопери "Крайслер імперіал" (Театр опери та балету, Львів, Київ). Учасник львівських осінніх салонів.
Для Тараса Петришина ця виставка перша в творчій біографії. Тарас народився 1978 року. Випускник Національного лісотехнічного Університету у Львові.